09179130177

تاج عروس مناسب و نکات مهم در انتخاب آن چیست؟

در این بخش به یکی از اکسسوری‌ها یا ملزومات مهم عروس خانوم که همانا تاج عروس نامیده می‌شود، اشاره می‌کنیم. در انتخاب تاج عروس به فرم صورت، بلندی قامت، رنگ پوست، وزن، نوع میکاپ و رنگ و طرح لباس عروس خانوم می‌بایست دقت داشت  تا بتوانید با بهترین انتخاب تاج عروس بسیار شیک و مناسبی داشته باشید و در قامت یک عروس زیبا و با وقار بیشتر جلوه نمایید. در ادامه به جزییاتی مهم در باره چگونگی انتخاب تاج عروس و اینکه مناسب‌ترین تاج عروس چگونه انتخاب می‌گردد می‌پردازیم .

هفت دلیل استفاده از تاج عروس

۱. تاج عروس یکی از ملزومات پوشش عروس می‌باشد و به جذابیت بیشتر عروس خانوم‌ها کمک می‌کند.

۲. انتخاب تاج عروس مناسب می‌تواند فرم صورت شما را تا حدودی تعغییر داده؛ مثلا اگر صورت گرد دارید و به صورت کشیده علاقه‌مند هستید، با انتخاب تاج عروس مناسب تا حدودی به خواسته خود نزدیک می‌شوید.

۳. می‌تواند به نوعی وظیفه گیره مو را انجام دهد و در نگه‌‍داشته شدن بعضی از مدل‌های مو در کنار زیبایی، نقش خود را داشته باشد.

۴. با انتخاب درست و استفاده از تاج عروس می‌توانید در لباس عروس خاص‌تر دیده شوید و جذابیت دسته گل عروس و رنگ لباس عروس را دو چندان نمایید.

۵. در انتخاب شایسته تاج عروس اگر علاقه‌مند به بلند قدتر دیده شدن دارید، می‌توانید با انتخاب تاج عروس بلند و انتخاب کفش با پاشنه مناسب به این مهم تا حدودی دست یابید.

۶. روحیات فانتزی در عروس خانوم‌ها بیشتر از آقایان داماد می‌باشد و یکی از دلایل استفاده از تاج عروس را می‌توان تجربه حس ملکه بودن با استفاده از تاج عروس دانست.

۷. یکی دیگر از دلایل استفاده از تاج عروس استفاده متداول در تمام عروس خانوم‌ها در سراسر جهان و حتی شخصیت‌های مطرح هنری و اجتماعی دانست.

خرید و یا اجاره تاج عروس؛ کدام بهتر است؟

عروس خانم‌های گرامی توجه داشته باشند: خرید و یا اجاره تاج عروس کاملا به انتخاب و ارزش تاج عروس بستگی دارد! شما می‌توانید با کمک یک حلقه گل زیبا صاحب تاج عروس منحصر به فردی گردید و یا با صرف هزینه‌های هنگفت اقدام به خرید تاج عروس نمایید. در بعضی از مراکز اجاره تاج عروس مدل‌های خاص همراه با تزیینات سنگ و جواهر که بر روی استراکچری از طلا یا نقره نقش بسته است وجود دارد.

 مجموع این اتفاقات انجام شده بر روی تاج عروس باعث خاص بودن و گران بودن این تاج‌ها گردیده است. قالبا عروس خانم‌هایی که علاقه به خرید و یا توان خرید این تاج عروس های گران را ندارند، اقدام به اجاره آن جهت استفاده در روز مراسم خود می‌کنند. پیشنهاد می‌شود از تاج گل‌های زیبا که با قیمتی مناسب که بسیار متنوع هم می‌باشند استفاده گردد. می‌توانید با مراجعه به مراکز فروش تاج عروس در شهر اقدام به تهیه تاج عروس نمایید.

تاج عروس فلزی و یا تاج عروس با گل کدام بهتر است؟

انتخاب تاج گل با استراکچر فلزی و یا تاج عروس تهیه شده با انواع گل‌های زیبا کاملا به سلیقه عروس خانم‌ها بستگی دارد. استفاده از تاج عروس تهیه شده از گل ریشه تاریخی دارد و از دوران کهن مورد استفاده قرار میگرفته است. بیاد داشته باشید که مهم زیبایی تاج عروس شما می‌باشد و اینکه مدل مو و نوع و رنگ لباس عروس شما می‌تواند در انتخاب بهترین تاج عروس نقش بسزایی داشته باشد.

 مهم ترین ضعف در انتخاب تاج عروس تهیه شده با انواع گل‌ها عدم دوام در حفظ ظاهر آن است. به این دلیل که شما در طول روز مراسم خود با آیتم های گوناگونی در پیش از شروع مراسم عروسی تان روبرو هستید (ساخت کلیپ و فیلمبرداری و عکاسی در آتلیه عروس و باغ عروس) و اجرای این برنامه‌ها زمان‌بر و نیاز به تحرکات می‌باشد و ممکن است که تاج عروس تهیه شده از انواع گل‌های زیبای شما فرم و کیفیت اولیه خود را از دست بدهد و باعث بروز ناراحتی شما عروس خانم‌های گرامی گردد.

 نکته دیگر در انتخاب تاج عروس تهیه شده با انواع گل این است که به فصل اجرای مراسم عروسی‌تان دقت لازم را داشته باشید در فصول گرم سال استفاده از تاج عروس با گل توصیه نمی‌گردد. در این فصول استفاده از تاج عروس فلزی بهترین انتخاب تاج عروس خانم‌ها می‌باشد.

دقت به نوع فرم صورت در انتخاب تاج عروس

فرم صورت خانم‌ها با یکدیگر متفاوت است. عروس خانم‌های گرامی  می‌بایست به زوایای صورت و فرم صورت خود جهت  انتخاب تاج عروس مناسب و ایده‌آل دقت کافی را داشته باشند. ممکن است طرح و مدل یک تاج عروس را در عکس‌های ژورنالی دیده و از آن خوشتان بیاید و به فرم صورت و رنگ پوست و آرایش و لباس عروس در عکس ژورنالی دقت نکرده باشید و با انتخاب آن طرح تاج عروس دچار اشتباه گردید! در انتخاب تاج عروس حتما از تخصص افراد صاحب نظر کمک بگیرید.

انواع فرم های صورت و اهمیت آن در انتخاب تاج عروس

فرم صورت گرد: اگر فرم صورت شما عروس گرامی بشکل اصطلاحا گرد می‌باشد، از تاج عروسی که صورت شما را گردتر نشان می‌دهد استفاده نکنید. تاج عروس باریک که در مرکز آن ارتفاع بیشتری نسبت به کنارها دارد. بهترین انتخاب تاج عروس برای شما می‌باشد با جمع کردن موها و در قسمت تاج و رها کردن موها تا سر شانه‌ها می‌تواند حالت گردی صورت شما را تغییر دهد.

فرم صورت بیضی: اگر فرم صورت بیضی شکل دارید با خیال آسوده هرگونه مدل تاج عروس و مدل مویی را انتخاب کنید؛ فقط به زیبایی و سبکی تاج عروس دقت داشته باشید.

فرم صورت کشیده: اگر فرم صورتتان کشیده است حتما ارتفاع تاج شما باید کوتاه و شکل تاج انتخاب شده در تمامی بخش‌ها می‌بایست یکدست باشد بخش بالای موهایتان جمع و بخش پایین موهایتان باز باشد تا کشیدگی فرم صورتتان کمتر به نظر برسد.

فرم صورت استخوانی یا قلبی شکل: اگر فرم صورت استخوانی یا قلبی شکل دارید، استفاده از آرایش‌های لایت و ترجیحا موهای روشن و باز در کنار انتخاب تاج عروس ظریف و کشیده بهترین انتخاب عروس خانم‌ها می‌تواند باشد.

فرم صورت مربع: اگر فرم صورت مربعی شکل دارید، بهترین پیشنهاد استفاده از تاج‌هایی است که در بخش مرکزی تاج ارتفاع مناسبی داشته و پرکار و در عین حال ظریف باشد. مدل جمع شده مو می‌تواند بهترین انتخاب در کنار تاج عروس شما باشد.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857