09179130177

آشنایی با دسته گل عروس و دلیل استفاده از دسته گل عروس در مراسم عروسی

جهت آشنایی با دسته گل عروس و اینکه معمولا از چه گل‌هایی تشکیل می‌شود، به توضیحات مرتبط با آن می‌پردازیم. در تمام کره پهناور گل نماد عشق می‌باشد و در دست داشتن دسته گل و یا اهدای گل نماد احساسات پاک و دوست داشتن بسیار است. یکی از ملزومات اصلی در کنار لباس عروس و تاج عروس همراه داشتن دسته گل عروس می‌باشد. معمولا این دسته گل را داماد تهیه می‌کند؛ البته سفارش دسته گل مطابق با نظر و سلیقه عروس خانم سفارش داده می شود.

 عروس خانوم در صبح روز مراسم عروسی و بعد از انجام مراحل میکاپ در آرایشگاه منتظر آمدن داماد می‌گردد. زمانی که داماد به عروس خانم ملحق می‌شود، عروس خانوم دسته گل را از آقای داماد تحویل می‌گیرد و تا پایان مراسم همراه خود خواهد داشت. دلیل همراه داشتن دسته گل عروس، اعتقاد به انرژی مثبت است که از گل‌ها ساطع می‌گردد و خوش‌یمنی و سعادت عروس را رقم می‌زند.

دسته گل عروس در پایان شب مراسم عروسی خود یک مراسم مهیج را در بر می‌گیرد به اینگونه که عروس خانم از دختران مجرد و دم‌بخت دعوت می‌کند که در پشت سر عروس قرار بگیرند و همگی دختران منتظر پرتاب دسته گل از سمت عروس خانم می‌باشند. عروس خانوم در زمان پرتاب دسته گل پشت به دختران مجرد بوده و نمی‌داند که کدام یک از دختران دم بخت حاضر دسته گل را در هوا به تصاحب خود در می‌آورد. هر دختر خانمی که دسته گل پرت شده از طرف عروس خانم را دریافت کند، نشانه شانس و اقبال است و اینکه عروس بعدی ایشان می‌باشند. گاها دیده شده که آقایان دم بخت هم در صف دختران قرار می‌گیرند. این کار خارج از اصول این مراسم است و توصیه می‌شود که آقایان دم بخت در این قسمت شرکت نکنند.

چند نکته مهم در رابطه با دلیل انتخاب نوع گل‌ها در تهیه دسته گل عروس

استفاده از گل هایی که با آرایش و لباس عروس خانوم همخوانی دارد، استفاده از گل های کوچک و زیبا به جای گل های درشت، استفاده از گل هایی به رنگ سفید یا صورتی کم رنگ و یا یاسی بیشتر توصیه می‌گردد. دسته گل بزرگ و سنگین استفاده نکنید! گل رز، میخک مینیاتوری، داوودی مینیاتوری، کاملیا، مگنولیا، آلاله و لیمونیوم و گل عروس، بیشترین استفاده‌ها را در دسته گل عروس دارند.

 دلیل استفاده بیشتر از این گل‌ها دوام و زیبائی آنها هستند و می‌شود تقریبا در تمام طول سال نیز تهیه کرد. استفاده از لیلیوم و انواع ارکیده توصیه نمی‌گردد. ارکیده به خاطر ظریف بودن و حساس بودن و لیلیوم به خاطر بزرگ بودن توصیه نمی‌گردد. لذا استفاده از گل رز در کنار برگ‌های زیبا و گل عروس بسیار توصیه می‌گردد. می‌توانید ساعت‌ها دسته گل تهیه شده از این گل‌ها را بدون اینکه ظاهر و کیفیت آنها تغییر کند تا پایان مراسم به همراه داشته باشید.

بهترین و جدیدترین دسته گل عروس در سال جدید

همواره با شروع سال جدید تعغییراتی در مدل‌های لباس عروس و داماد و دسته گل عروس صورت می‌گیرد. به یاد داشته باشید همواره استفاده و هم سو بودن با مدها مفید نیست و ممکن است در آینده نزدیک شما را نسبت به انتخاب آن مد پشیمان کند! بهتر است با سلیقه و معیارهای خود پیش بروید تا دچار پشیمانی نگردید. در  بهترین و جدیدترین دسته گل عروس در سال جدید میلادی بیشتر از برگ استفاده می‌شود و گل‌های درشت و کوچک برخلاف گذشته که گل‌ها هم سایز و تک رنگ بودن یا از تنوع رنگی کمتری برخوردار بودن در کنار هم در هارمونی رنگی مختلف استفاده می‌گردد.

 ساقه دسته گل عروس سایز متوسط دارد. در صورتی که در سال پیش دسته گل عروس ساقه کوتاه‌تری داشت و استفاده از روبان و مروارید به ندرت و یا کم استفاده می‌گردد، حجم گل آرایی بیشتر شده در کنار شکل‌های هندسی به ندرت گرد و توپی شکل است. در کنار این تفاوت ها سبکی و راحتی بیشتر از سال پیش به آن دقت شده است. همچنین در کنار انواع برگ‌ها به رنگ سبز روشن و تیره، رنگ زرد افتاب گردانی، گلبهی، صورتی، یاسی،کرم، آبی درباری و بنفش کم‌رنگ بیشترین رنگ‌های استفاده شده در دسته گل های جدید می‌باشند. 

به یاد داشته باشید در گل آرایی دسته گل عروس تلفیق هارمونی رنگ‌ها در کنار حس زیبایی شناسی فقط مهارت فرد متخصص در زمینه گل آرایی دسته گل عروس را می‌طلبد و افراد کم‌تجربه یا فاقد ذوق و تخصص لازم، نمی‌تواند دسته گل ژورنالی به شما تحویل دهند؛ پس در کنار انتخاب دسته گل عروس به شایسته بودن فرد گل کار هم اطمینان لازم را داشته باشید تا در زمان تحویل دسته گل باعث خشنودی و رضایت شما گردد.

انواع دسته گل عروس و بهترین توصیه‌ها جهت انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس کاملا سلیقه‌ای و شخصی می‌باشد. دسته گل‌هایی که از گل‌های کم دوام تشکیل شده‌اند، برای انتخاب دسته گل عروس مناسب نیستند. گل رز هلندی، گل مقاوم و زیبائی است. می‌توانید از این نوع گل بیشتر اسفاده کنید. در انتخاب دسته گل عروس به فاکتورهایی مانند: فیزیک، استایل، مدل میکاپ، رنگ پوست، فصل برگزاری مراسم، لوکیشن محل برگزاری توجه زیادی داشته باشید.

 هر مدل دسته گلی که جهت مراسم روز عروسی انتخاب کردید به یاد داشته باشید این دسته گل ساعت‌ها در دستان شما قرار دارد. استفاده از گل‌های بزرگ، سنگین با ساقه‌های بلند (مدام باید مراقب باشید تا به لباس شما برخورد نکند و تمرکز شما را می‌گیرد) برای شما ایجاد دردسر و بی‌حوصلگی می‌کند. از نمونه‌های ژورنالی قابل اجرا هم ایده بگیرد! راحتی و سبکی دسته گل در کنار زیبایی بسیار اهمیت دارد؛ پس لطفا در انتخاب دسته گل از راهنمایی و تجربه افراد مطلع کمک بگیرید.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857