09179130177

طراحی این تاج در طول زمان وابسته به موضوعات مختلفی بوده است. اما باز هم این تاج با تمام تغییرات به زمانه ی ما رسیده است و امروزه با تاج هایی روبرو هستیم که از جنس فلز هستند و آن را با نقره، طلا، جواهرآلات، مروارید و... تزئین می کنند.

تاریخچه تاج گل سرعروس

از گذشته های دور عروس ها در مراسم عروسی خود از تاج هایی استفاده می کردند. این تاج ها در ابتدا از برگ ساخته می شد و به عنوان یکی از قدیمی ترین اشکال شناخته شده برای تزئین سر معرفی میشد. هر چه زمان می گذشت، تاج ها شاخ و برگ بیشتری می گرفت و ارزشمند تر می شد. این تاج ها نمادی از مقام شدند و توسط خانم هایی از طبقات سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفتند. اما تاج هایی که امروزه بر سر عروس ها می بینیم، از قرن هجدهم متولد شده اند و با استفاده فلزات گران بها و سنگ های زینتی گران قیمت ساخته و تزئین می شوند.

تاج گل روی سر عروس نماد چیست؟

استفاده کردن از تاج احساس پرستیژ را تداعی می کند. اما چرا؟ تاج حس تفاخر را در انسان زنده می کند چرا که این تاج در طول تاریخ صرفا بر روی سر افراد با سابقه سلطنتی و رده بالای جامعه قرار داده می شد. لحظات برگزاری مراسم عروسی شاید یکی از معدود زمان هایی باشد که بسیاری از افراد می توانند این حس ملوکانه را تجربه کنند. اما تاج زیبایی دیگری نیز دارد. تاج گل روی سر عروس نماد تاج گذاری عشق نیز می باشد. به همین دلیل بوده که بسیاری از عروس ها از تاج سر استفاده می کرده اند.

تاریخچه و شکل اولیه تاج گل عروس

تاج های اولیه اصلا به شکل امروزی نبوده اند. این تاج ها با مرور زمان و تغییرات فرهنگی به شکل امروزی آن درآمده اند. سابقه تاج های عروس به زمان تاریخ باستان بر می گردد. مردم یونان برای اینکه احترام بیشتری برای خدایان خود قائل شوند بر سر آن ها تاج هایی از گل های طبیعی قرار می دادند. آنها همچنین تاج هایی شبیه به آن را نیز بر سر سربازان خود می گذاشتند. که به پاس دلاوری، شجاعت و تلاشی بود که آنها در عرصه نبرد از خود به نمایش می گذاشتند.

اما در اروپای قرون وسطی، بت پرستان بر سر بت های خود حلقه های از گل قرار می دادند. اما این رفتار به دلیل تضاد با آموخته های دین مسیحیت باعث شد استفاده از تاج گل ارزش خود را از دست داده و دیگر از آن استفاده نشود.

تاج گل عروس در قسمتی از اوکراین امروزی و چین

در همان زمان قرون وسطی در بخشی از غرب کشور روسیه (بخشی که امروزه به نام اوکراین شناخته می شود) نوعی تاج گل به نام وینوک در مراسم عروسی مرسوم شد. به شکلی که بر سر عروس ها تاج هایی از گل قرار می دادند و سپس آنها را تزئین می کردند. این سنت از این بخش از جغرافیا، آرام آرام به بخش های دیگر مثل چین رسید. کم کم به جای تزئینات مختلف شکوفه های گل های صورتی و نارنجی رنگ برای تاج گل سر عروس مورد استفاده قرار گرفت. در زمان ملکه ویکتوریا هم تاج های گل نارنجی رنگ برگرفته از سنت قدیم چینی مرسوم شد.

تاریخچه تاج گل عروس در انگلیس و آمریکا

در سال 1840 مراسم عروسی ملکه با شاهزاده آلبرت برگزار شد که تاج گل های نارنجی رنگ بر سر ملکه قرار گرفت. افراد معمولی و مردم عادی در جامعه نیز به تبعیت و تقلید از ملکه کم کم به استفاده از تاج گل در مراسم عروسی خود روی آوردند. هیپی ها در آمریکا تاج گل را که برای آنها نمادی از عشق و صلح بود وارد دنیای مد آن روزها کردند. پس از آن نیز با استفاده گل و تزئینات دیگر تاج گل روی سر عروس به سرزمین ها و حتی کشورهای دیگر رسید تا امروز که این تاج ها نه تنها نماد زیبایی و عشق که به نوعی نماد شکوه و جلال سلطنتی باشند.

انواع تاج گل روی سر عروس در طول تاریخ

همانطور که گفته شد تاج ها در ابتدا از جنس طبیعت بودند. از جنس طبیعت به این معنا که در ساخت آنها از شاخ و برگ درختان و گل های طبیعی استفاده می شد. اما با گذشت زمان تاج ها تغییر شکل داده و علاوه بر اسکلت اصلی آن تزئینات آن نیز دچار تغییراتی شد هر چند امروزه نیز انواع تاج عروس مورد استفاده قرار می گیرد اما به طور کلی در کل تاریخچه تاج گل روی سر عروس 5 نوع تاج دیده می شود.

 • تاج گل طبیعی
 • تاج گل مصنوعی
 • تاج مروارید
 • تاج طلا
 • تاج جواهر

تاج گل طبیعی

این نوع از گذشته تا به امروز مرسوم بوده و می توان لقب قدیمی ترین تاج گل روی سر عروس را به آن داد. این نوع تاج هیچ وقت از مد نمی افتد. اگر امروز هم جزو طرفداران این نوع تاج هستید، سعی کنید که مدل تاجی استفاده کنید که با رنگ دسته گل و لباس عروسی شما ست باشد.

تاج گل مصنوعی

این نوع تاج گل از زمانی ابداع شد که انسان یاد گرفت می تواند برخی گل ها را به شکل مصنوعی نیز بسازد. امروزه نیز تاج های گل مصنوعی بسیار مورد استفاد قرار می گیرند. نکته مثبت در مورد این نوع تاج گل ها، ماندگاری بیشتر و هزینه کمتر آن است.

تاج مروارید

مروارید همیشه یکی از خاص ترین جواهرات در طول تاریخ بشر بوده است. دلیل آن نیز استخراج سخت و قسمت بالای آن در عین زیبایی است.هر چند امروزه مروارید های مصنوعی نیز تولید می شوند، اما در هر صورت استفاده از مروارید یک ایده جذاب برای تاج های عروس است.

تاج طلا

تاج های طلا در طول تاریخ بیشتر مورد استفاد اعیان و خانواده های مرفه و ثروتمند بوده است. بسیاری از افراد نیز امروزه به تقلید از این خانواده های مرفه تلاش می کنند با استفاده از تاج عروس طلا خود و ارزش عروسی خود را به رخ دیگران بکشند.

تاج جواهر

اما این روزها بسیاری از طراحان تاج عروس تلاش می کنند تا از انواع جواهرات و فلزات گران قیمت در تهیه تاج عروس استفاده کنند تا زیبایی تاج بیشتر شود. البته اینکه جواهرات مورد استفاده در تاج اصل باشند نیز نقشی تعیین کننده در قیمت و زیبایی تاج عروس در مراسم عروسی دارد.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857