09179130177

به طور کلی برای مراسماتی مانند جشن نامزدی، عقد و عروسی وسایل خاصی تهیه می‌شود.  خانواده عروس و داماد برای برگزاری جشن نسبت به تهیه این اقلام اقدام می‌کنند. اما وضعیت اقتصادی موجب شده است که تهیه این اقلام دشوار شود.

به همین دلیل خدماتی که برای مجالس ارائه می‌شود، از نظر اقتصادی به صرفه است. لوازم نامزدی، سفره عقد و هدایای عروس توسط تشریفات جیوانجی به شما ارائه می‌شود. در هر منطقه به دلیل وجود فرهنگ های مختلف، وسایل مورد استفاده در جشن نامزدی متفاوت است. اما به دلیل یکپارچگی ایران، معمولا برای این جشن از وسایل و لوازمی شبیه به هم استفاده می‌شود.

مراسم نامزدی چه زمانی رخ می دهد؟

بعد از اتمام مراسم خواستگاری و تعیین مهریه و…. زمانی را تعیین می کنند برای مراسم بله برون (نامزدی). این مراسم برگذار می شود تا خانواده ها و دختر و پسر بتوانند به راحتی و بیشتر با یکدیگر آشنا شوند. و بتوانند مقدمات مراسمات آینده را برنامه ریزی کنند. در زمان قدیم این مراسمات را بدون دردسر بزگزار می کردند بدون آنکه بخواهند در انتخاب هایشان سخت گیری کنند اما امروزه با پیشرفت جوامع و تغییر سلیقه ها مراسمات به سبک دیگری بگزار می شوند. از وسایلی که در یک مراسم نامزی استفاده می شود میتوان به :لباس و کفش،  حلقه نامزدی ، کارت دعوت و وسایل تزیینی اشاره نمود.

لوازم نامزدی

 در شیراز و در سراسر کشور شرکت‌هایی وجود دارند که به اجازه لوازم نامزدی می‌پردازند. این شرکت‌ها لوازم زیبا و کاربردی دارند که می‌توانند جشن شما را زیبا جلوه دهند. این لوازم ساختار متفاوتی نسبت به دیگر لوازم جشن‌ها دارند و ممکن است برای هر فروشگاهی متفاوت از یکدیگر باشد. این لوازم عبارتند از:

 1. استند و بک گراند: شما به راحتی میتوانید با کرایه استند و بک گراند ،تزیینی دلخواه را برای مراسمات خودداشته باشید. تنها کافی است چند شاخه گل و بادکنک تهیه نمایید و خلاقیت خود را روی این استندها پیاده سازی کنید.
 2. بالون : اگر به دنبال خاص تر کردن مراسمات خود هستید میتوانید از بالون ها (بادکنک) استفاده نمایید. بالون‌ها همانطور که از اسمشان مشخص است، بادکنک‌های بزرگی و متوسطی هستند که با ظاهر زیبایی که دارند، می‌توانند برای عکاسی مناسب باشند. این بالون‌ها به صورت رنگارنگ ساخته شده اند. باید گفت بالون‌ها گزینه‌ مناسبی به حساب می‌آیند تا عروس و داماد آن را در دست گرفته و عکس‌‌های زیبایی بگیرند.
 3. قطعات مدرن: این قطعات به صورت فلزی یا پلاستیکی در ابعاد و شکل‌های جالب ساخته شده‌اند. قطعات مدرن که در شرکت‌های اجاره لوازم نامزدی وجود دارند، هم برای آویز گل و هم برای آویز شمع مناسب هستند. اشکال هندسی که این قطعات مدرن را از آنها ساخته‌اند، بسیار جالب می‌باشند. این قطعات را می‌توان از سقف آویزان کرده و به مراسم نامزدی جلوه خاصی بخشید.
 4. بنرهای تبریک و گل‌های آویزی

بنرهای تبریک همانطور که از اسمشان برمی‌آید، نوشته‌های جالبی هستند که در اندازه‌های گوناگون و با رنگ‌های زیبایی چاپ می‌شوند. این نوشته‌ها را می‌توان به دیوار چسبانده و یا از سقف آویزان کرد. گل‌های آویزی که در کنار این بنرها قرار می‌گیرند، جلوه زیبایی به جشن می‌دهند.

 1. میز و صندلی شکیل:

برای جشن‌های مختلف از جمله نامزدی و عروسی، وجود میز و صندلی برای پذیرایی اجتناب ناپذیر است. عده‌ای از عروس و دامادها وجود دارند که شکل میز و صندلی پذیرایی و رنگ آن هم برایشان اهمیت دارد. برای همین اغلب به شرکت‌هایی مراجعه می‌کنند که به اجاره لوازم نامزدی می‌پردازند. این شرکت‌ها انواع میز و صندلی شکیل را در شرکت خود داشته و می‌توانند این میز و صندلی‌های پذیرایی را در شکل‌های بسیار شیک و زیبا اجاره داده تا عروس و دامادها بتوانند مراسم خوبی را تجربه کنند.

 1. سبدها و لوازم کنار سبد:

برای هدیه دادن به عروس یک سری سبدها و لوازم کناری سبد مثل کله قند و غیره نیاز است که این سبدها توسط بعضی شرکت‌های این حوزه و در بهترین صورت اجاره داده می‌شوند.

لیست وسایل نامزدی

لوازم نامزدی دارای لیست بلند بالایی هستند. معمولا خرید وسایل نامزدی قبل از عقد محضری باید انجام شود. این کار می‌تواند توسط عروس و داماد و یا خانواده‌های آنها انجام شود. خرید عقد و نامزدی می‌تواند بر اساس ذوق  سلیقه خانواده ها باشد. به طور کلی لوازم تزئینی عقد را می‌توان از تشریفات و خدمات مجالس خریداری کرد. برای اطلاع از لیست لوازم نامزدی با ما همراه باشید.

لیست وسایل نامزدی خانواده داماد برای عروس

یک سری لوازم نامزدی و هدایا باید از طرف خانواده داماد برای عروس تهیه شود. البته برای تهیه تمامی این لوازم اجباری در کار نیست. البته ممکن است این لیست نیز چندان کامل نباشد. اما برای آشنایی شما با انواع وسایل مورد نیاز برای نامزدی مورد نیاز است. بلکه بر اساس رسم و سنت ها باید برخی از اقلام تهیه شوند:

 • خرید حلقه، سرویس طلا، ساعت ست
 • قرآن و جانماز برای عروس
 • خرید آینه و شمعدان برای مراسم نامزدی
 • خرید لباس نامزدی عروس به همراه لباس عقد
 • لباس مورد نیاز برای عروس مانند مانتو، شال، کفش
 • تهیه ست کامل لباس خواب
 • خرید چادر رنگی و مشکی برای عروس
 • انواع لوازم آرایش مورد نیاز عروس
 • وسایل و لوازم بهداشتی
 • چمدان

لیست وسایل نامزدی خانواده عروس برای داماد

در مراسمات نامزدی، عقد و عروسی معمولا لوازم وسایلی به عنوان هدیه از طرف خانواده عروس برای داماد تهیه می‌شود. در این لیست به برخی از این لوازم اشاره خواهیم کرد:

 • خرید حلقه و ساعت برای داماد
 • تهیه جانماز
 • کلیه لوازم بهداشتی مورد نیاز مانند ژل و افترشیو
 • خرید حوله برای داماد
 • چمدان برای داماد
 • پیراهن، کت، شلوار و کیف و کمربند

خرید و تهیه این لوازم و هدایا به صورت یک رسم و سنت قدیمی همواره مورد توجه بوده است. ممکن است در موارد خاص، از تهیه برخی از اقلام صرفه نظر شود. اما اغلب بسیاری از این هدایا و وسایل خریداری می‌شوند.

وسایل نامزدی برای عروس

ما در لیست بالا اشاره کامل و جامعی به وسایل و لوازم نامزدی مورد نیاز برای جشن را ذکر کردیم. به طور کلی لوازمی که برای عروس خریداری می‌شود، بیشتر از لوازم داماد هستند. گاهی نیز تنها به ساعت و کت و شلوار برای داماد کفایت می‌شود. اما در رسم و رسوم امروزی وسایل عروس به صورت کامل‌تری خریداری می‌شوند. علاوه بر لباس و جواهر آلات، در این مراسم باید از وسایل خاصی استفاده شود. اجاره و تهیه کلیه این وسایل باید از طریق مراکز ارائه دهنده‌ی خدمات مجالس انجام شود.

در صورتی که لیست مورد نظر کامل نباشد، می‌توان به آن اقلام مورد نظر را اضافه کرد. لوازمی برای تکمیل سفره عقد، لوازم پذیرایی از مهمانان، ظرف و ظروف مورد نیاز برای برگزاری مراسم همه مورد نیاز هستند. از این رو نمی‌توان تهیه هیچ کدام را نادیده گرفت.

خرید لباس جشن نامزدی چگونه انجام می شود؟

لباس جشن نامزدی باید بسیار شیک و زیبا باشد. معمولا این لباس‌ها به دلیل استفاده از پارچه های گرانقیمت، تا حدی گران هستند. این لباس نیز تنها یک بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو می‌توان علاوه بر لوازم نامزدی، لباس جشن را هم اجاره کرد. این امر موجب کاهش هزینه‌های اجرای مراسم خواهد شد. لباس جشن نامزدی می‌تواند از بین رنگ‌های ملایم مانند سفید، طلایی، صورتی، فیروزه ای و … انتخاب شود. خرید لباس نامزدی می‌تواند با توجه به سلیقه‌ی عروس انجام شود. مسلما طراحی لباس نقش بسیار زیادی در خرید آن دارد.

طراحی لباس نامزدی باید شیک و ساده باشد. بهتر است از یک لباس با شکوه و درخور مجلس نامزدی استفاده شود. این شب به یادماندنی در ذهن همگان باقی می‌ماند. بنابراین لباس نامزدی باید متناسب با نوع مجلس انتخاب شود. این لباس به عنوان یک لباس شب پر زرق و برق تر طراحی می‌شود. در تشریفاتی که این نوع لباس اجاره داده می‌شود، تنوع بسیار زیاد است. در نتیجه عروس می‌تواند حق انتخاب بیشتری  داشته باشد. بهتر است از رنگ سفید یکدست برای این لباس استفاده نشود. زیرا در مراسم عروسی نیز لباس عروس، سفید رنگ است.

هدایای جشن نامزدی چیست؟

برای برگزاری یک جشن نامزدی بی نظیر بهتر است به تمام ابعاد آن توجه شود. کلیه لوازم نامزدی و هدایا باید بر اساس اصول خاص از مرکز تشریفات تهیه شوند. اما منظور از هدایای جشن نامزدی چیست؟ این هدایا از طرف چه کسانی تهیه می‌شوند؟ بر اساس رسم و رسومات ایرانی، برای شرکت در مراسم نامزدی باید هدیه ای از جانب شرکت کننده به عروس و داماد داده شود. این هدیه می‌تواند جواهرات یا سکه باشد. معمولا هدایای ارزشمند از طرف خانواده و اقوام نزدیک تقدیم می‌شوند.

انتخاب هدیه برای جشن نامزدی انتخاب دشواری است. معمولا برای داماد ساعت انتخاب می‌شود. برای عروس نیز از سرویس طلا، گردنبند، گوشواره و … استفاده می‌شود. بنابراین تهیه این هدایا نیز بر عهده خانواده ها است. در حال حاضر خرید لوازم نامزدی به دلیل شرایط بد اقتصادی تا حدی دشوار است. اما با استفاده از خدمات تشریفات مجالس در شیراز می‌توان تا حد زیادی از این هزینه‌ها کم کرد.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

این مطالب را از دست ندهید

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177