09179130177

کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید

اگر شما یک عروس یا داماد هستید و این مقاله را می خوانید اگر بدانید کارهایی که باید قبل از عروسی باید انجام دهید چه کارهایی هستند و آن ها را با توجه به اهمیتی که دارند دسته بندی کرده و درست در زمان مناسب و برنامه ریزی شده انجام دهید مسئولیت بزرگی را که برای روز عروسی به عنوان عروس و داماد و میزبان به عهده دارید با موفقیت و سربلندی به پایان می رسانید.

اگر سر در گم هستید که چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام‌ دهید حق دارید زیرا یا بی تجربه هستید و یا تحت فشار و استرس مشغله ای که دارید قدرت تمرکز برای برنامه ریزی و زمان رسیدگی به امورات و ملزومات برگزاری مراسم عروسی را ندارید.

اما نگران نباشید شما خوش شانس هستید و ما برای شما لیستی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید تهیه کرده ایم تا شما براساس نیاز و تمایل خود انجام موارد موجود در لیست  بسنده کنید.

لیست مهم ترین کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید:

مشخص کردن نوع مراسم:

مهم ترین کاری که قبل از هرچیزی باید انجام شود مشخص کردن نوع مراسم عروسی است زیرا باید بر اساس سطح و نوع مراسم عروسی تان مقدمات لازم را برای برگزاری آن فراهم بیاورید. ممکن است شما بخواهید یک عروسی بزرگ، لاکچری و مجلل در باغ عروسی برگزار کنید و یا نه به یک مراسم ساده و در عین حال شیک و با شکوه در فضایی مثل سالن اجتماعات بسنده کنید.

اختصاص بودجه به برگزاری مراسم:

حال باید بودجه ای مشخص برای فراهم کردن ملزوماتی درخور و شایسته سطح مراسم عروسی خود به آن اختصاص دهید زیرا کم ترین تغییر در میزان بودجه تمام برنامه ریزی های شما را تحت تاثیر می گذارد.

تهیه لیست مهمانان و مشخص کردن تعداد آن ها:

باید لیست مهمانان با دقت و تمرکز انجام شود و اسم کسانی که می خواهید در شادی خود شریک کنید و یا کسانی که از شما انتظار دارند را با دقت در لیست بنویسید مبادا کسی از بستگان یا دوستان مهم شما از قلم بیفتد. دقت در تهیه لیست مهمانان موجب می شود که در دقیقه نود مجبور نشوید کسی را به لیست اضافه کرده و برنامه ریزی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

مشخص کردن فصل و روز برگزاری مراسم عروسی:

باید با توجه به شرایط خود فصل و روز مناسب برای برگزاری مراسم عروسی خود مشخص کنید که هم خود در روزهای نزدیک عروسی و همچنین روز عروسی تحت فشار استرس زیاد نباشید و هم بستگان و دوستان شما بتوانند براحتی در جشن شما شرکت کنند.

رزرو محل برگزاری مراسم عروسی:

با توجه به بودجه، فصل برگزاری عروسی، تعداد مهمانان و همچنین علاقه و سلیقه خود محلی با ظرفیت مناسب و امکانات لازم برای رفاه خود و مهمانان برای برگزاری مراسم عروسی اجاره و رزرو کنید.

انتخاب لباس عروس و داماد:

باید لباس مورد عروس و داماد طبق سلیقه آن ها از مزون معتبر به موقع تهیه و یا رزرو شود.

انتخاب تور، تاج و مدل مو:

تاج و تور عروس از اکسسوری های مهم لباس عروس می باشند که باید با توجه به مدل انتخاب شده و هماهنگ باشد. پس در انتخاب مدل مو و شینیون مناسب آن و همچنین هماهنگی اکسسوری مربوط به آن دقت کنید.

انتخاب نوع آرایش و میکاپ عروس:

میکاپ آرتیست شما باید بداند چه سبک آرایش و میکاپی را مد نظر دارید پس حتما چند عکس از سبک منتخب خود را در گوشی همراه تان داشته باشید و به ایشان نشان دهید.

انتخاب آرایشگاه عروس و داماد:

باید آرایشگاه های عروس و داماد طوری انتخاب شود که به محل برگزاری مراسم عروسی نزدیک باشد تا دچار مشکلات احتمالی مانند ترافیک و دوری مسیر از تالار و … نباشید و همچنین از اعتبار آرایشگاه و تبحر میکاپ آرتیست خود اطمینان حاصل کنید.

رزرو آتلیه:

آتلیه ای که می خواهید کار فیلم برداری و ثبت خاطرات خود را به عهده اش بگذارید باید معتبرو حرفه ای باشد و همچنین دارای امکانات مجهز و حرفه ای نیز باشد و برای روز عروسی رزرو شود.

انجام خریدهای ضروری قبل از عروسی:

معمولا طبق آداب و رسوم و یا تصمیم عروس و داماد خرید های برای قبل از عروسی مانند: خرید سرویس طلا، لوازم آرایشی و بهداشتی، حوله و لباس و … مشخص می شود که باید در زمان مناسب و قبل از عروسی به اتمام برسد تا در روزهای نزدیک عروسی تحت فشار و استرس و دغدغه تهیه این جزئیات قرار نگیرید.

بررسی اکسسوری های عروس و داماد:

یکی از کارهایی که نباید به روزهای آخر محول شود تهیه و بررسی اکسسوری عروس و داماد مانند کفش، دسته گل عروس، ساعت و … است که معمولا سبک شمرده میشود و به فراموشی سپردن هر کدام از آن ها ممکن لحظات نا خوشایندی در روز عروسی به بار آورد.

انتخاب مدل و طرح کیک عروسی:

طبق تم عروسی، علاقه و سلیقه خود یک ماه مانده به روز عروسی مدل و طرح کیک عروس را انتخاب کرده و آن را به شیرینی سرای مورد نظر برای روز موعود سفارش دهید. برش کیک در فیلم عروسی شما یک پلان بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

سلامت و زیبایی خود را حفظ کنید:

حتما باید در طول زمان باقی مانده به مراسم عروسی مراقب سلامتی و حفظ زیبایی خود باشید. خصوصا یک ماه مانده و روز های پایانی مانده به عروسی که بسیار تحت فشار و استرس فراهم آوردن موجبات عروسی هستید ممکن است بیشتر اوقات را در بیرون از منزل به سر ببرید و روی بیاورید به مصرف فست فود ها و غذا های بیرون که این غذاها سبب افزایش وزن و بر هم زدن رژیم شما می شود. از مصرف میوه و سبزیجات و آب فراوان غافل نشوید تا پوستی سالم و بشاش برای روز عروسی داشته باشید و همچنین ایمنی بدن شما بالا باشد تا مقابل استرس های روزهای پایانی مقاوم باشید و تحت فشار خستگی کارها و رفت و آمد های متعدد دچار کسالت نشوید. در این روزها از مسواک زدن و رسیدگی به زیبایی دندان ها غافل نشوید زیرا دندان ها و لبخند زیبا یکی از عوامل زیبایی در روز عروسی محسوب می شوند.

پرو لباس عروس:

حتما یک یا دو هفته قبل از عروسی لباس عروس را پرو و کنترل کنید. مبادا تحت تاثیر عواملی که گفته شد دچار تغییر سایز شده باشید و لباس شما دیگر مناسب سایز شده نباشد.

چاپ کارت های دعوت عروسی و پخش آن ها:

کارت های عروسی با دقت به تعداد مدعوین به موقع چاپ و در زمان مناسب پخش شود تا مهمانان به موقع از زمان عروسی شما آگاه شده و آمادگی لازم را برای شرکت داشته باشند.

انتخاب تشریفات حرفه ای و مطمئن:

کارهای اولیه بر عهده عروس و داماد است اما بخش دیگری از خدمات را مانند کترینگ و پذیرایی، گل آرایی و دیزاین، موسیقی و … را می توان بر عهده یک تشریفات مجالس با پرسنل حرفه ای و مجرب گذاشت تا با تمرکز بیشتری به عروسی پرداخت و ملزومات و خدمات به صورت حرفه ای و با کیفیت در روز عروسی ارائه شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های  09179130177و 09363798857تماس بگیرید

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857