09179130177

عروسی سبک روستیک و بوهو

برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک و بوهو در سال های اخیر بسیار به چشم خورده است حتی افرادی هم که تا به حال در مراسمی با این سبک حضور نداشته اند مسلما بار ها نام این سبک از برگزاری عروسی را شنیده اند اما به دلیل این که برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک و بوهو نسبت به نحوه برگزاری مراسم در کشور ما بسیار سبک جدیدی است، طبیعی است افرادی وجود داشته باشند که اطلاعاتی در این باره نداشته باشند.

اگر شما نیز جزو این افراد هستید که به تازگی با برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک و بوهو آشنا شده اید و می خواهید در این باره اطلاعات دقیق و جامعی را کسب کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سبک بوهو در عروسی چیست؟

اولین گام در راستای معرفی “برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک و بوهو” این است که به خوبی با این سبک ها آشنا شویم و پاسخ درستی را برای سوال “سبک بوهو در عروسی چیست؟” بدهیم.

به بیانی بسیار ساده، در سبک بوهو تمام رنگ ها و آیتم های موجود در این سبک الهام گرفته شده از طبیعت است و به طور کلی سبک بوهو استایل راحت و طبیعی است.

نگاهی به تاریخچه سبک بوهو می تواند در درک این سبک بسیار کمک کننده باشد:

بهتر است بدانید که این سبک برگرفته از فرهنگ، نحوه زندگی و همچنین لباس مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیا در غرب جمهوری چک است. هنر، موسیقی و ادبیات از مهم ترین علایق افرادی است که به این سبک علاقه مند هستند.

نکاتی که باید درباره مراسم عروسی به سبک بوهو بدانید عبارتند از:

همانطور که گفته شد در سبک بوهو تمامی المان ها و آیتم ها از طبیعت الهام می گیرند به همین دلیل نیز باید انتظار دیدن چوب، گل های طبیعی، ریسه های نور، شمع، فانوس و … را در دیزاین سبک عروسی بوهو داشته باشید بنابراین اگر شما فردی هستید که به برگزاری یک مراسم منحصر به فرد علاقه مند هستید سبک بوهو بهترین گزینه برای انتخاب است چرا که علاوه بر دیزاین بسیار جذاب و رمانتیک، نحوه برگزاری مراسم به این سبک پر از تجربیات جدید و جذاب است.

استفاده از فانوس، شمع و گل برای دیزاین میز عروس و داماد و همچنین میز مهمان ها را در این سبک بسیار مشاهده خواهید کرد.
 از دیگر نشانه های دیزاین عروسی به سبک بوهو می توان به استفاده از پارچه های حریر، بطری های شیشه ای، طناب های کنفی، گل های وحشی و… اشاره کرد.

برای این که هماهنگی بین طبیعت و المان ها در دیزاین به سبک بوهو حفظ شود از رنگ های ملیح و ملایم مانند صورتی کم رنگ، بژ، شیری و… استفاده می شود. از دیگر رنگ های مکمل می توان به رنگ آبی، قرمز، خردلی و… نیز اشاره کرد.
 آرایش لایت و موی باز که با تاج گل دیزاین می شود یکی از مشخصه های بارز سبک بوهو است. البته اگر شما جزو افرادی هستید که مو های شینیون شده را می پسندید می توانید شینیون های شل را انتخاب کنید که با گل های طبیعی دیزاین شده است.

سبک روستیک در عروسی چیست؟

پیش از پاسخ دقیق به سوال “سبک روستیک در عروسی چیست؟” بهتر است بدانید که سبک روستیک یکی از سبک های بسیار پرطرفدار در بین زوج های امروزی است چرا که این سبک سبب می شود عروس و داماد ها در عین سادگی تجربه برگزاری یک مراسم منحصر به فرد را داشته باشند.

نکته دیگر درباره برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک و بوهو این است که به دلیل شباهت های زیاد این دو سبک به یکدیگر معمولا توسط بسیاری از افراد قابل تشخیص نیستند اما در ادامه با بررسی این سبک متوجه خواهید شد که این سبک ها با وجود شباهت های بسیار به راحتی قابل تشخیص هستند و هر یک طرفداران مخصوص خود را دارند.

تعریف ساده اما جامع سبک روستیک این است که: سبک روستایی که از دیزاین و دکوراسیون روستایی الهام گرفته شده است و میزان هماهنگی بیشتری با طبیعت دارد را سبک روستیک می گویند.

اگر شما جزو افرادی هستید که می خواهید مراسمی را به دور از هرگونه تجملات و دیزاین های لوکس و لاکچری امروزی برگزاری کنید، سبک روستیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

مهم ترین نکاتی که باید در برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک به آن ها توجه شود به صورت زیر است:

نکته قابل توجهی که نیاز به تاکید بسیار دارد این است که اگر جزو افرادی هستید که سادگی را می پسندید نسبت به برگزاری عروسی به سبک روستیک اقدام کنید در غیر این صورت تجملات هیچ جایی در این سبک ندارد.

دیزاین و المان های استفاده شده در سبک روستیک دست نخورده و به شکل طبیعی خود مورد استفاده قرار می گیرند.

برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک فضای باز و وسیعی را می طلبد. شما می توانید در بسیاری از باغ های عروسی و باغ تالار ها شاهد برگزاری مراسم به سبک روستیک باشید که در فضایی مجزا و مخصوص که به این سبک دیزاین شده است به برگزاری مراسم به سبک روستیک می پردازند.

در سبک روستیک شما شاهد نقش پر رنگ و جایگاه ویژه گل ها در دیزاین خواهید بود.

تاریخچه سبک روستیک

اگر می خواهید به طور دقیق زمان تولد و تاریخچه سبک روسیتک را بدانید این سبک به طور تقریبی ۲۰۰ سال قبل توسط ثروتمندان آمریکایی طراحی شد و به این ترتیب آمریکایی ها به پیشگامان طراحی سبک روستیک تبدیل شدند؛ لازم به ذکر است که ثروتمندان آمریکایی از این سبک برای ساخت کمپ هایشان استفاده می کردند و این در حالی بود که در آن زمان افراد کم درآمد وسایل چوبی که ساخته دست خودشان بود را برای تهیه مایحتاج زندگی می فروختند و یا با غذا تعویض می کردند.

از آن جایی که با گذشت زمان این سبک طرفداران بسیاری پیدا کرد به سایر جوانب زندگی افراد از جمله مراسم هایی مانند مراسم عروسی نیز راه یافت.

مهم ترین ویژگی های سبک روستیک عبارتند از:

 ساده و بی آلایش بودن

 تهیه وسایل از مواد خام و همچنین دست ساز بودن وسایل

 طراحی ساده

 استفاده از مواد و مصالح بازیافتی

 عدم پیروی از قاعده و نظم خاص در ساخت وسایل به سبک روستیک

 بزرگ، خشن و زبر بودن عناصر

 عدم استفاده از رنگ یا جلا به دلیل ماهیت سبک روستیک که در آن وسایل براق و روشن نیستند.

نورپردازی در سبک روستیک

نورپردازی در سبک روستیک بسیار منحصر به فرد انجام می شود که سبب هر چه جذاب تر شدن محیط می شود. از وسایل مورد استفاده در نورپردازی به سبک روستیک می توان به ریسه های کنفی و فانوس اشاره کرد. به طور کلی در سبک روستیک نورپردازی بسیار ملایم و چشم نواز است.

لباس عروسی و کیک عروسی به سبک بوهو و روستیک

لباس عروسی و کیک عروسی به سبک بوهو و روستیک نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است که در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره خواهیم کرد:

راحتی لباس عروس و دوری از زرق و برق های لباس های مجلل یکی از مهم ترین نکات درباره لباس عروسی به سبک بوهو و روستیک است.

لباس های آستین دار که دامن آن ها دارای ریزش است گزینه بسیار مناسبی برای این دو سبک است.

در سبک روستیک شاهد جالب ترین طرح های کیک خواهید بود به عنوان مثال کیک به شکل کنده درخت، درخت، چوب و سایر المان های طبیعی طراحی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های  09179130177و 09363798857تماس بگیرید

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857