09179130177

تالار عروسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

عروس و داماد با توجه به آپشن هایی که باغ تالار دارد آن را انتخاب کرده و مراسم عروسی شان را در آن برگزار می کنند. با توجه به اینکه شب عروسی از اهمیت بالایی برخوردار بوده عروس و داماد و خانواده ها تمام تلاش خود را کرده تا همه امور به خوبی و به بهترین نحو انجام شود. یکی از مهمترین قسمت هایی که در جریان برگزاری مراسم عروسی وجود داشته و باید وقت زیادی را صرف آن کرد انتخاب مکان برگزاری عروسی می باشد.

برگزاری مراسم و جشن عروسی در باغ تالار طرفداران بسیار زیادی داشته اما باید توجه و دقت داشت که صرفا اسم باغ تالار نمی تواند برترین بودن را  به یک فضا ببخشد. باغ تالار باید دارای آپشن هایی باشد که سبب تمایز آن با بقیه تالارها و مکان های مناسب برای برگزاری عروسی گردد. 

باغ تالار باید دارای سازه ها و فضاهای مختلف باشد

یکی از مهم ترین آپشن های باغ تالارعروسی داشتن فضاهای مختلف و سازه های متنوع می باشد. به طور مثال برخی از باغ تالارها دارای اتاق های شیشه ای هستند که در بهترین قسمت باغ واقع شده و مشرف به درختان و فضای سبز زیبا، آبگیرهای مصنوعی و دیگر تزیینات بوده و به عنوان اتاق عقد مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر سازه هایی که به عنوان آپشن برای باغ تالار محسوب می شود می توان به داشتن سالن سرپوشیده اشاره کرد تا در صورت بارش های ناگهانی و یا بادهای پیش بینی نشده در فصل هایی مثل بهار و پاییز که تغییرات ناگهانی هوا و دما را داریم، مورد استفاده قرار گیرند.

آلاچیق نیز از دیگر سازه هایی است که می تواند به عنوان مکانی برای عکاسی مورد استفاده عروس و داماد یا مهمانان آنها قرار گیرد. این فضا همچنین می تواند به عنوان فضایی برای استراحت افراد سالمند قرار گرفته یا مادرانی که نوزاد به همراه دارند، می توانند از این آلاچیق ها استفاده کنند. باغ تالارها می توانند فضایی مانند آلاچیق را برای ارائه خدماتی همچون چای یا دیگر نوشیدنی ها در اختیار میهمانان قرار دهند.

دکوراسیون خاص و تزیینات مرتبط با عروسی

یک فضای زیبا نیازمند تزییناتی می باشد که منحصر به فرد و خاص بوده و در کمال سلیقه انجام شده باشد. باغ تالار بدون شک نیازمند تزیینات زیبا اعم از نور پردازی، گل آرایی، فضای سبز خاص، گل کاری، آبنما و آبشارهای کوچک مصنوعی می باشد. حال و هوای باغ تالاری که دارای اینگونه تزیینات بوده و گل های طبیعی و نورپردازی های عالی و اصولی دارد، بسیار هیجان انگیز و بی نظیر خواهد بود.

مکان و لوکیشن نسبت به شهر

از دیگر آپشن های باغ عروسی باید به حد فاصله آن تا شهر و لوکیشن آن اشاره کرد. صرفا نام باغ تالار نمی تواند بیان گر این باشد که این فضا بی نظیر و خاص است بلکه باید به تمام جوانب آن توجه داشت که دور بودن از شهر می تواند یکی از امتیازات منفی باشد، که به باغ تالار یا تالار داده می شود. وقتی مکان و موقعیت باغ تالار نزدیک و در دسترس باشد برای میهمانان نیز زحمت کمتر و خیال راحت تر را در پی خواهد داشت.

ظرفیت و ابعاد باغ تالار عروسی

باغ تالار باید ابعاد و ظرفیتی متناسب با تعداد میهمانان داشته باشد، تا فضا شلوغ و خسته کننده به نظر نرسد. با توجه به شیوع بیماری های همه گیر میهمانان احتیاج به فضایی دارند که فاصله ها را رعایت کرده و حتی برای حفظ حریم خصوصیشان نیز نیازمند فضای بزرگتری هستند و باغ تالاری که کوچک باشد این امکان را نداشته، بنابراین فضای مجلس کاملا شلوغ و سبب اذیت و ناراحتی میهمانان می شود.

سالن های سرپوشیده و بسته بعد از زمان کوتاهی نیازمند تهویه هوا شده و اگر این امر صورت نگیرد هوای سنگین و آزار دهنده ای تمام فضا را پر خواهد کرد. این سالن ها باید دارای سیستم های استاندارد و متناسب با ابعاد شان باشند که طی پنج دقیقه بتواند تهویه را به خوبی و کامل انجام دهد.

سیستم گرمایش و سرمایشی متناسب با فضا

بدون شک دمای هوا بر روی روحیه و حال تمام مهمان ها تاثیر مستقیم داشته و داشتن فضایی که به اندازه ی کافی گرم یا خنک باشد، از دیگر آپشن های باغ تالار محسوب می شود. با توجه به اینکه مراسم عروسی در چه فصلی برگزار می شود باید به سیستم مورد نیاز توجه داشته و از تامین دمایی آن خیال راحتی داشت. سیستم گرمایشی و سرمایشی باید طی زمانی کوتاه دمای تالار را به یک اندازه و قابل قبول بالا یا پایین برده و روی یک عدد استاندارد تنظیم شده باشد.

تمیزی و رعایت بهداشت در تمام قسمت های باغ تالار

فضای باغ تالار باید کاملا تمیز بوده و رعایت بهداشت در آن مشهود باشد. پرسنل باید قبل از رسیدن میهمانان و شروع مراسم به تمام قسمت ها سر زده و از تمیزی آن مطمئن باشند. باغ تالار هر چند خدمات عالی داشته باشد اما تمیزی در آن حرف اول را نزند برای عروس و داماد و میهمانان فضایی غیر قابل تحمل خواهد بود. این تمیزی از کف سالن ها، کف باغ تا میز ها و ظروف پذیرایی را شامل می شود و در تمام قسمت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سفره عقد و امکانات دیگر

با توجه به دلایلی مانند کوچک بودن فضای منازل و یا بالا بودن تعداد مهمان ها و همچنین راحتی در برگزاری مراسم عقد برخی از خانواده ها و عروس و داماد مراسم عقد را در باغ تالار برگزار می کنند. باغ تالار باید پیش بینی این نیاز را نیز داشته باشد و در کنار تمام تجهیزات خود فضایی را برای سفره عقد فراهم نماید.

سفره عقد به عنوان یکی از آپشن های باغ تالار باید کاملا به روز و زیبا باشد. مسئولین و پرسنل باغ تالار باید چند نمونه سفره عقد را در اختیا عروس و داماد بگذارند تا آنها با توجه به سلیقه و علایقشان یکی را انتخاب کنند.

سرویس بهداشتی

یکی دیگر از ملزومات باغ تالار این است که با توجه به ظرفیتش سرویس بهداشتی زنانه و مردانه در اختیار مهمان ها قرار دهد. در سرویس های بهداشتی پیش بینی برای افراد سالمند یا معلولین نیز نباید فراموش شود. رعایت بهداشت در این قسمت از باغ تالار نیز باید مورد توجه پرسنل قرار گیرد.

اتاق تعویض لباس

میهمانان عروسی باید فضایی را در اختیار داشته باشند که به منظور تعویض لباس یا تجدید آرایش مورد استفاده قرار دهند. باغ تالار به عنوان یکی دیگر از آپشن ها باید این فضا را به بهترین شکل و با نور پردازی عالی و مجهز به آینه های تمام قد در اختیار میهمانان قرار دهد.

اتاق استراحت برای رفاه حال سالمندان

بدون شک بین میهمانان افراد سالمند یا بیمار نیز وجود خواهد داشت که در طی مراسم عروسی نیازمند فضایی برای استراحت می باشند. باغ تالار و تالارها باید پیش بینی این فضا را داشته و اتاق یا سالنی را به این منظور آماده کنند.

برق اضطراری برای باغ تالار لازم و ضروری می باشد

قطعی برق یکی از اتفاقات پیش بینی نشده می باشد و بدون شک در صورت بروز این اتفاق مراسم با اشکال مواجه خواهد شد. مسئولین باغ تالار باید خیال عروس و داماد را از این بابت راحت نگه دارند که در صورت قطعی برق از برق اضطراری استفاده کرده و در برگزاری مراسم مشکلی به وجود نخواهد آمد.

فضایی برای سرگرمی کودکان

زمانی که تعدادی کودک در یک فضا قرار بگیرند تصمیم به انجام بازی های کودکانه خواهند گرفت و این امر برای بزرگتر ها مخصوصا در مراسم عروسی مشکل ساز و غیر قابل تحمل خواهد بود. باغ تالار می تواند فضایی کودکانه را تعبیه کرده و در اختیار کودکان قرار دهد تا به آنها نیز در این جشن به اندازه کافی خوش بگذرد. فضای بازی کودکان باید در معرض دید بزرگترها باشد تا با خیال راحت بتوانند از حال کودکانشان مطلع شوند.

پارکینگ باغ تالار

یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه های میهمانان، پارک کردن خودرو در مکانی است که خیالشان راحت باشد. اگر فضا به اندازه کافی نباشد و شخصی تصمیم به ترک میهمانی زودتر از بقیه بگیرد، با مشکل خارج کردن خودرو خود از پارکینگ مواجه خواهد شد، زیرا بدون شک در یک فضای کم خودرو ها در فواصل نزدیک به هم و غیر استاندارد پارک می شوند. باغ تالار باید فضای پارکینگ را کاملا استاندارد و بزرگ در نظر بگیرد تا میهمان ها و عروس و داماد از این بابت خیالشان راحت باشد.

کیفیت غذا در باغ تالار

لذت بخش ترین قسمت مراسم عروسی برای اغلب افراد قسمت پذیرایی می باشد. غذایی که از شکل ظاهر، رنگ و رو وطعم عالی برخوردار باشد، رضایت از این میهمانی و جشن را چند برابر می کند. آشپز و پرسنل آشپزخانه باید تمام تلاش خود را داشته باشند که غذایی بسیار لذیذ و عالی طبخ کرده و تقدیم میهمانان نمایند. بدون شک کیفیت در غذا و پذیرایی یک امتیاز عالی برای باغ تالار محسوب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های  09179130177و 09363798857تماس بگیرید

 

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857