09179130177

گل آرائی مراسم در شیراز

از مهم ترین تزیینات در عروسی گل آرایی برای مراسم عروسی است. گل آرایی مراسم عروسی شامل دسته گل عروسی، ماشین عروس، جایگاه ویژه عروس و داماد، روی میزهای پذیرایی و تاج عروس می‌شود. در انتخاب مدل، رنگ بندی و نوع گل های مورد استفاده باید سبک عروسی را در نظر گرفت. سلیقه و علاقه عروس و داماد، ابعاد و نوع فضا نیز از مواردی هستند که حتما باید مورد توجه تیم گل آرایی قرار گیرد. گل آرایی به هر شکلی که باشد بسیار زیبا خواهد بود زیرا طبیعت با زیبایی رابطه مستقیم دارد؛ اما اگر هماهنگی بین گل آرایی با موارد گفته شده وجود نداشته باشد، بخش بزرگی از زحمات تیم هدر خواهد رفت. برای این که هماهنگی و هارمونی به خوبی رعایت و زیبایی صد چندان شود، باید به نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی را مطلع باشید. 

مهم ترین نکات گل آرایی برای مراسم عروسی

اولین و مهم ترین چیزی که قبل از گل آرایی باید در نظر گرفت، بودجه ای است که عروس و داماد تمایل دارند برای این بخش اختصاص دهند. استفاده از گل هایی با قیمت مناسب با بودجه سبب می شود در انتهای کار زوجین رضایت بیشتری را کسب کنند. دومین مورد فصل و تایمی از شبانه روز است که برای برگزاری مراسم عروسی در نظر گرفته می شود. قطعا در یک روز گرم تابستان و یا در یک روز آفتابی گل هایی با مقاومت بالا در برابر حرارت بهترین گزینه هستند. برخی از گل ها دارای عطر بسیار بالایی هستند و برای درصد زیادی از افراد ایجاد آلرژی می کنند. در گل آرایی تمام قسمت ها باید این مورد را در نظر گفته و استفاده از آنها را نادیده بگیرید. گل ها به محض جدا شدن از شاخه و قرار گرفتن در فضای باز به سمت پژمردگی پیش رفته، بنابراین باید برای این مشکل نیز به دنبال راه چاره بود. استفاده از گل های مقاوم به بی آبی و سپس استفاده از اسفنج های مرطوب می تواند در حل این مشکل چاره ساز باشد.

هماهنگی گل آرایی در تمام قسمت ها

همان طور که گفتیم گل آرایی شامل ماشین عروس، تاج و دسته گل عروس، داخل سالن و روی میزها و غیره می شود. یکی از مهم ترین مواردی که باید در گل آرایی رعایت شود هماهنگی و داشتن یک تم مشترک بین تمام این موارد و قسمت ها است. نوع، سایز بندی و رنگ گل ها در تمام قسمت هایی که گل آرایی شده اند باید با هم در ارتباط باشند و از یک قانون و سبک پیروی کنند.

ارتباط گل آرایی با سبک عروسی

امروزه مراسم عروسی شامل سبک های متفاوتی از جمله بوهو، روستیک، لاکچری و غیره بود و هر یک از این سبک ها دارای قانون خاص خود هستند. در هر یک از این سبک ها رنگ هایی که مورد استفاده قرار می گیرند کاملا مشخص و تعریف شده هستند. نوع گل ها و اندازه ی آنها همچنین نوع و اندازه ی اکسسوری هایی که در کنار گل آرایی مورد استفاده قرار می گیرند نیز کاملا مشخص می باشد. به طور مثال در عروسی به سبک روستیک، گل آرایی با گل های وحشی و برگ درختان صورت می گیرد. همچنین در این سبک استفاده از رنگ هایی مانند سبز، بنفش روشن و رنگ های خاک مورد استفاده قرار می گیرند.

زیباترین گل آرایی برای جایگاه ویژه

جایگاه ویژه که همان جایگاه عروس و داماد می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از زیباترین تزیینات و گل آرایی باید برای این قسمت از تالار مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از زیباترین گل ها، رنگ های کاملا خاص و البته در هارمونی با تم عروسی، استفاده از سازه های زیبا و باشکوه و البته در ابعاد بسیار متناسب با فضا همگی از مواردی هستند که در گل آرایی جایگاه عروس و داماد باید مدنظر قرار گیرند.

یکی دیگر از مواردی که در گل آرایی این قسمت باید در نظر گرفت این است که گل آرایی و اندازه آن در حدی نباشد که عروس و داماد را از دید میهمانان پنهان سازد. همچنین اگر از سازه های طاق مانند و چهارچوب استفاده می شود باید متناسب با ابعاد تالار بوده و جای زیادی را اشغال نکند.

دسته گل عروس

گل آرایی دسته گل عروس علاوه بر هماهنگی با تم و سبک عروسی باید صددرصد با سلیقه، لباس و تاج سر او در ارتباط باشد. علاقه عروس به گل های طبیعی یا مصنوعی و همچنین داشتن آلرژی به گل های طبیعی را باید مورد توجه قرار داد. سایز دسته گل را با توجه به سایز و تناسب اندام عروس خانم باید در نظر گرفت مثلا برای عروس خانم هایی که از بالاتنه بزرگتری برخوردار هستند استفاده از دسته گل های توپی ممنوع است یا برای فردی که قد بلند و کشیده دارد، دسته گل آبشاری اصلا متناسب نخواهد بود.

اگر عروس به جای استفاده از دسته گل عروس، تمایل به استفاده از دستبند و بازوبند دارد باید در انتخاب شاخه و مفتول های مصرفی دقت کنید. شاخه های ضخیم وخشک یا مفتول های ضخیم ممکن است دست او را آزرده سازند. برای رفع این مشکل استفاده از مفتول های ظریف و همچنین استفاده از تور و روبان را در اولویت کار خود قرار دهید.

نکات مهم گل آرایی برای تاج سر عروس

برای تاج سر عروس نباید از گل های بسیار بزرگ استفاده کرد. گل های کوچک و مینیاتوری علاوه بر اینکه زیبایی بیشتری دارند، بیش از حد جلب توجه نکرده و نگاه ها را به طور ناگهانی به سمت خود نمی کشاند. استفاده از برگ های بسیار ریز نیز در تاج متناسب با سبک هایی می باشد که رنگ سبز از جایگاه ویژه ای در آنها برخوردار است.

گل آرایی ماشین عروس

سخت ترین قسمت گل آرایی تزیینات مربوط به ماشین عروس می باشد. در انجام این قسمت باید سرعت ماشین در حال حرکت را در نظر گرفت. سرعت ماشین و شدت تکان هایی که ممکن است به گل آرایی وارد شود در کمترین زمان می تواند تمام زحمات را هدر دهد. بنابراین محکم ترین اتصالات و دقت در این قسمت حرف اول را خواهد زد. تزئین ماشین عروس علاوه بر هماهنگی با تم عروسی و سلیقه زوجین، باید با رنگ و ابعاد ماشین نیز در تناسب کامل باشد.

گل آرایی در قسمت ورودی تالار

از آنجا که اولین نگاه بیشترین و ماندگارترین حس را منتقل می کند، اولین لحظه ورود به تالار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. میهمانان به محض ورود باید با صحنه ای بسیار زیبا و خاص روبرو شوند تا انرژی مثبت بالایی را دریافت کنند. یک گل آرایی منحصر به فرد نیز باید برای ورودی در نظر گرفت که معرف تم و سبک عروسی باشد. سازه هایی که برای این قسمت در نظر گرفته می شود به هر شکل و صورتی که باشد باید به استحکام آن توجه کافی کرد، مخصوصا اگر در فضای کاملا باز واقع شده باشد. گل آرایی که برای سر در تالار استفاده می شود به خاطر اتصال به در و دیوار مقاومت بیشتری دارد تا گل آرایی که قرار است بر روی یک چهارچوب نصب شده و در قضای باز قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های  09179130177و 09363798857تماس بگیرید

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857