09179130177

تشریفات عروسی چیست؟

تشریفات عروسی! واژه ای که احتمالاً بسیاری از شما عزیزان آن را شنیده اید. بدون شک باید گفت که در حال حاضر تشریفات مراسم عروسی به یک حرفه تخصصی مبدل شده است. اما واقعاً تشریفات مجالس عروسی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

تشریفات مجالس عروسی و یا به اصلاح مجموعه‌های تشریفات مجالس عروسی وظیفه برگزاری صفر تا صد یک مراسم را بر عهده می‌گیرند. این مراسم می‌تواند یک جشن عروسی یا نامزدی باشد یا یک همایش و رویداد و یا حتی یک جشن تولد.

برای برگزاری یک مراسم عروسی استاندارد شما باید به موارد بسیاری دقت کنید و برای اجرای درست و اصولی این موارد نیز باید از چندین ماه قبل برنامه ریزی کنید که کار آسانی نیست. اما راه حل دیگری که در این حالت پیش روی شماست این است که برای برگزاری مراسم خود از شرکت‌های تشریفات مجالس عروسی کمک بگیرید. این شرکت‌ها که به صورت خلاصه به آنها تشریفات عروسی هم گفته می‌شود با توجه به امکانات، تجربه و نیز ارتباطاتی که در این صنف دارند، مدیریت مراسم شما را بر عهده می‌گیرند و می‌توانند شبی بیاد ماندنی را برای شما رقم بزنند.

خدمات تشریفات عروسی

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید یک تشریفات عروس خوب است یا نه، باید بدانید که یک تشریفات عروسی خوب چه خدماتی را به مشتری خود ارائه می‌کند. مراکز تشریفات مجالس عروسی خدمات متنوع و زیادی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

از خدمات برجسته و مهم این مجموعه ها می‌توان به انتخاب لوکیشن برگزاری مراسم، گروه موسیقی، گل آرایی، شمع آرایی، بادکنک آرایی، آتش بازی، سرو انواع غذاهای فرنگی، سنتی و فینگر فود، سرو انواع میوه، پذیرایی مراسم، دیزاین سالن و دکوراسیون با تم‌های متنوع اشاره کرد.

یکی از ویژگی‌های مهم یک تشریفات عروسی خوب برخورداری از لوکیشن‌های اختصاصی است. بسیاری از این مجموعه های تشریفات عروس دارای لوکیشن‌های اختصاصی هم تالار و هم باغ تالار هستند. اکثر این تشریفاتی‌ها تیمی حرفه ای متشکل از تخصص‌های مختلف (آشپز، برنامه ریز، تزئینات گل و ...) در اختیار دارند. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم برگزاری یک مراسم عروسی مجلل و استاندارد نیاز به تجهیزات و امکاناتی دارد که مجموعه های تشریفات عروس حرفه ای هم از نظر کمی و هم کیفی مشکلی در این مبحث ندارند.

چه تشریفاتی برای مراسم عروسی لازم است؟

مراسم عروسی جز آن دسته از جشن‌هایی است که در زندگی بسیاری از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از عروس خانم‌ها و همینطور دامادها برنامه های زیادی را برای این روز مهم در ذهن دارند و دوست دارند تا تمام موارد به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

البته که نباید فراموش کرد بودجه در نظر گرفته شده برای یک مراسم تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت اجرای مراسم خواهد داشت. تجربه ما اینطور می‌گوید که اگر این بودجه در اختیار یک تشریفات عروسی خوب و کارآمد قرار بگیرد راندمانی به مراتب بالاتر از حالتی خواهد داشت که خود خانواده ها بخواهند مراسم را اجرا کنند.

خدمات و تشریفاتی که در یک مراسم عروسی توسط مجموعه تشریفات عروس اجرا می‌شود علاوه بر بودجه و مسائل مالی، به سلیقه عروس و داماد نیز بستگی دارد. اما از موارد مورد نیاز تشریفات عروسی که باید در نظر گرفته شوند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

انتخاب لوکیشن مناسب و استاندارد

سالنی که برای مراسم در نظر گرفته می‌شود باید بدون ستون مزاحم بوده و ارتفاع سقف مناسبی داشته باشد. به تعداد میهمانان حتما باید توجه شود زیرا تعداد زیاد افراد در یک سالن کوچک باعث تهویه نامناسب هوا و در نتیجه نارضایتی شرکت کنندگان در مراسم خواهد شد.

بسته به اینکه مراسم در چه فصلی از سال برگزار می‌شود باید مشاوره های لازم در زمان انتخاب محل برگزاری مراسم از سوی متخصصان به عروس و داماد داده شود.

دیزاین سالن‌ها

گل آرایی، شمع آرایی، بادکنک آرایی از اجزا جدا نشدنی تزئینات داخل سالن هستند. شکی نیست که زیبایی سالن‌ تاثیر زیادی بر روی کیفیت یک مراسم عروسی دارد. در طراحی و زیباسازی سالن‌ها باید در کنار استفاده از امکانات با کیفیت، از ایده های خلاقانه و به روز استفاده شود.

پذیرایی از میهمانان با کیفیت مطلوب

بدون شک این بخش یکی از مهمترین بخش‌های برگزاری یک مراسم عروسی است. از میهمانانی که به احترام عروس و داماد در مراسم شرکت می‌کنند باید به خوبی با میوه، شیرینی، نوشیدنی و ... پذیرایی شود. همچنین در پذیرایی شام و یا نهار نیز تشریفات عروسی باید با یک برنامه ریزی و مدیریت درست، در سرو غذا نظارت داشته باشد تا به شکل مطلوب از همه میهمانان گرامی پذیرایی شود.

گروه موسیقی مناسب

و اما موسیقی. بخشی جدا نشدنی از مراسم‌های شادی ایرانیان از قدیم الایام که در مورد جشن عروسی اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند. بدون شک برخورداری از یک گروه موسیقی حرفه ای و مجرب از ویژگی‌های مهم یک تشریفات عروسی است.

یک تشریفات عروسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

تشریفات عروسی که انتخاب می‌کنید باید شهرت و سابقه خوبی داشته باشد. مدیریت آن باید در کار خود متخصص بوده و پرسنل و کارمندان آن نیز کارآزموده و دوره دیده باشند. اختلاف و رفتار پرسنل در زمان پذیرایی از میهمانان بسیار مهم است. بارها اتفاق افتاده که یک مراسم به دلیل اشتباه یکی از همین پرسنل درگیر حاشیه شده است.

تجربه در زمینه برگزاری مراسم‌های مختلف، در اختیار داشتن لوکیشن‌های اختصاصی، برخورداری از متخصصان طراحی و دیزاین، سرآشپز و تیم آشپزی حرفه ای از دیگر ویژگی‌هایی است که یک تشریفات عروسی خوب باید آنها را داشته باشد. کیفیت غذای ایده آل یکی از ایتم‌های بسیار مهم یک مراسم عروسی است که در رضایت یا عدم رضایت میهمانان تاثیر بسزایی دارد.

گروه موسیقی حرفه ای، امکان اجرای تم‌های اختصاصی مراسم و پکیج‌های متنوع و اقتصادی از دیگر ویژگی‌های مهم یک تشریفات عروسی خوب هستند.

معمولا تشریفات مجالس عروسی دو منو متفاوت به شما معرفی می‌کنند:

منو پذیرایی

این منو شامل پذیرایی شام مجموعه می‌شود که می‌تواند با توجه به سلیقه و بودجه شما متفاوت باشد.
منوهای پذیرایی معمولاً شامل سلف سرویس و منو دیس پرس هستند که تنوع غذایی و تعداد آن به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد.

منو خدمات

این منو شامل کلیه خدماتی است که قرار است از طرف تشریفات در روز مراسم عروسی برای شما برنامه ریزی و اجرا شود. خدماتی نظیر گل آرایی، شمع آرایی، دیزاین مراسم، چیدمان میزها، چیدمان سفره عقد، دکوراسیون، گروه موسیقی و ...

معایب استفاده از تشریفات عروسی

محدود بودن لوکیشن
محدود بودن در انتخاب جزئیات
مزایای استفاده از تشریفات عروسی
کم شدن هزینه ها
اجرای اصولی و با برنامه کلیه امور مربوط به مراسم
مدیریت بهتر مراسم

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های  09179130177و 09363798857تماس بگیرید

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857