09179130177

با عروسی به سبک وینتیج بیشتر آشنا شوید

عروسی به سبک وینتیج یکی از انتخاب های عالی برای افرادیست که برای مهم ترین روز زندگی خود به دنبال تجملات نبوده و سادگی را در عین شیک بودن در اولویت قرار می دهند. در این سبک بیشتر به استفاده از طرح های قدیمی تمرکز میشود و به همین دلیل وسایل عتیقه در سالن پذیرایی آن به چشم میخورد.

عروسی به سبک وینتیج چیست؟

وینتیج یکی از پرطرفدارترین سبک ها در دنیای مد و دکوراسیون می باشد که بیشتر مورد توجه افرادی واقع شده است که سلیقه خاص و منحصر به فرد دارند. این قبیل افراد تجملات و استفاده از وسایل مد روز را کنار گذاشته و زیبایی را در وسایل قدیمی و عتیقه جستجو می کنند. عروسی به سبک وینتیج به شیوه ای از برگزاری مراسم عروسی گفته میشود که استفاده از رنگ، وسایل و کیک و لباس و غیره بر اساس مد قدیم است. در واقع در عروسی سبک وینتیج تمام جوانب مراسم به گونه ای برنامه ریزی میشود که حس و حال قدیمی و نوستالوژی را در افراد زنده کند.

لباس استفاده شده برای عروس و داماد، نحوه دیزاین تالار و چیدمان عروسی مانند گل و غیره بر اساس مدل هایی انتخاب میشود که در گذشته مد بوده و در حال حاضر از مد افتاده و قدیمی شده است. دقت داشته باشید که وسایل استفاده شده برای برگزاری عروسی وینتیج نباید طرح قدیم باشد، بلکه باید واقعا کهنه و قدیمی باشند. البته وسایل بیش از اندازه رنگ و رو رفته نیز در این سبک کاربرد ندارد و باید به زیبایی ظاهری در انتخاب آنها توجه شود.

دیزاین سالن عروسی به سبک وینتیج

یکی از مهم ترین کارهایی که در برگزاری مجالس عروسی به سبک وینتیج باید به آن توجه داشت، نحوه دیزاین تالار و سالن عروسی می باشد. برای اینکه بتوانید به بهتین شکل حس و حال قدیمی بودن را در سالن عروسی ایجاد کنید، پیشنهادات زیر می توانند گزینه های مناسبی باشند:

اگر صندلی های سالن عروسی مدرن و جدید هستند، می توانید از روکش های پارچه ای برای آنها استفاده کنید. استفاده از پارچه هایی با طرح های قدیمی برای صندلی ها می توانند جلوه خوبی داشته باشند.

روی میزهای پذیرایی می توانید از چراغ فانوس و شمعدان های قدیمی استفاده کنید.

ظروف پذیرایی را تا حد امکان از طرح های قدیمی که دیگر مد نمی باشند انتخاب کنید. ظروف چینی با طرح های قدیمی برای این منظور مناسب هستند.

سعی کنید به جای گل آرایی هایی با سبک های جدید و گل های لوکس، بیشتر از گل های طبیعی ارزان استفاده کنید.

برای اطراف گلدان های روی میز می توانید از روبان های توری و دانتل استفاده کنید.

به جای پایه های فلزی بسیار لوکس، برای زیر کیک می توانید از تنه برش خورده درخت استفاده کنید. قرار گرفتن چند شاخه و برگ کنار چوب زیر کیک می تواند حس و حال بسیار خوبی را در افراد ایجاد کند.

انتخاب کیک عروسی به سبک وینتیج

از کارهای بسیار مهم برای برگزاری عروسی به سبک وینتیج می توان به انتخاب کیک های مناسب آن اشاره کرد.

کیک های به کار رفته در این سبک بدون فوندانت و طرح های مدرن و امروزی اجرا میشوند. در عوض می توانید روی آنها را با مروارید و گل های طبیعی و دانتل های جذاب با طرح های قدیمی تزئین کنید.

یکی از کارهای بسیار مناسب، روکش نکردن تمام بخش های کیک با خامه می باشد. سعی کنید بخش هایی از کیک از زیر روکش دیده شود و کیک حالت قدیمی به خود بگیرد.

برای تزئین روی کیک می توانید از مجسمه های قدیمی استفاده کنید که وزن و ابعاد کمی داشته باشند و با حس و حال عروسی سازگار باشند. به عنوان مثال دو مجسمه کوچک پرنده به خوبی می توانند در کنار گل های طبیعی روی کیک با شرایط مراسم عروسی سازگار باشند.

کیک های سبک ویکتوریا در این سبک بسیار کاربرد دارند. این مدل کیک در عین حال که قدیمی هستند، بسیار شیک بوده و شک نکنید که از انتخابتان راضی خواهید بود.

انتخاب لباس عروسی به سبک وینتیج

گام مهم بعدی برای برگزاری عروسی به سبک وینتیج، انتخاب لباس مناسب برای عروس و داماد است. با توجه به اینکه لباس آقایان تنوع مدل زیادی ندارد، بهتر است به پارچه و رنگ آن و همچنین کراوات دقت کنید. کراوات های قدیمی که دیگر با هیچ استایلی استفاده نمیشوند و کاملا از مد افتاده اند می توانند انتخاب خوبی محسوب شوند. با کمی مرور مدل های کت و شلوار قدیمی می توانید طرح های متنوع و زیادی را جستجو کنید.

لباس عروس سبک وینتیج نیز باید به خوبی حس و حال روزهای قدیم را در مهمانان زنده کند. به عنوان مثال، دامن های چند طبقه، آستین های پفی، لباس عروس های دانتل، تاج و تل های ساده طرح گل، دسته عروس با گل های طبیعی همگی انتخاب های مناسبی خواهند بود. برای آرایش عروس نیز بهتر است مدل موهای قدیمی را انتخاب کنید و آرایش را تا حد امکان ساده در نظر بگیرید.

تفاوت سبک عروسی دینتیج و کلاسیک چیست؟

با توجه به اینکه در سبک های وینتیج و کلاسیک هر دو به قدیمی بودن طرح ها توجه میشود، ممکن است برخی افراد آنها را یکسان در نظر بگیرند. عروسی سبک وینتیج با کلاسیک کاملا متفاوت است. در سبک کلاسیک وسایلی استفاده میشود که قدیمی هستند، اما در حال حاضر نیز مد بوده و کاربرد دارند.

این در حالیست که در سبک وینتیج وسایل قدیمی نباید مُد باشند و این مهم ترین تفاوت در این دو سبک است. علاوه براین، در سبک های کلاسیک تجملات اهمیت زیادی دارد اما در وینتیج سادگی در اولویت است.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857