09179130177

اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد

اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد به عنوان یک ایده خاص گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود تا بتوانید شروع یک زندگی را از آنجا آغاز کنید. هر چند مراسم شب عروسی خاص ترین مراسم برای عروس و داماد محسوب می شود، اما عقد هم برای بسیاری از زوج ها از اهمیت بالایی برخوردار است. مراسم عقد معمولا در تالارهایی کوچک در فضایی نسبتا رسمی تر از مراسم عروسی برگزار می شود.

اما با کمی خلاقیت می توان گزینه های بهتری برای شب عقد کنان در نظر گرفت که اجاره یک باغ کوچک یکی از همین گزینه ها محسوب می شود. در ادامه توضیحات بیشتری درباره مزایا، معایب، نکات مهم در اجاره باغ برای عقد و هزینه و غیره ارائه خواهیم داد.

چرا اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد محضری و آریایی

یک باغ کوچک برای عقد کنان می تواند مزایایی نسبت به تالارها و دفاتری که خطبه عقد را می خوانند داشته باشد. شاید بتوان بهره برداری مهمانان و میزبانان از هوای آزاد را مهمترین مزیت باغ و باغ تالارها نسب به سایر مکان ها دانست؛ جایی که می توانید حس خوب نسیم ملایم را به خصوص در آب و هوای بهاری لمس کنید.

استفاده از سرسبزی طبیعت یکی دیگر از مزایای استفاده از باغ عروسی برای عقد است که اتفاقا می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد. فضای بیشتر برای پذیرایی از مهمانان و عدم تمرکز و تجمع سر و صدا در محل نیز از دیگر خوبی های مراسم عقد در باغ کوچک است.

این در حالیست که در محضر و تالارهای سرپوشیده هیچ یک از این شرایط فراهم نیست. کافیست باغ را درست انتخاب کنید و با برنامه ریزی صحیح بهترین لحظات را در آن سپری و در ذهن خود و سایر مهمانان ثبت نمایید.

برای اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

با این تفاسیر اگر قصد دارید که یک باغ برای مراسم عقد رزرو کنید بهتر است برخی معیارها را مد نظر قرار دهید تا انتخاب خوبی داشته باشید. هر اندازه قبل از مراسم در انتخاب باغ دقت بالاتری داشته باشید، بدون شک نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. برخی از معیارهای مهم که باید مد نظر قرار گیرند عبارتند از:

بودجه خود را مشخص کنید؛ این مهمترین موضوع برای داشتن یک انتخاب خوب است. به دلیل تنوع بسیار زیاد در باغ ها، باید بر اساس بودجه ای که در اختیار داید بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. طبیعتا انتظارات شما نیز باید مطابق با بودجه در نظر گرفته شده باشد.

برگزاری مجلس می تواند بر عهده خود شما باشد و یا انجام آن را به عهده یکی از موسسات تشریفات مجالس بگذارید. بر همین اساس بررسی کنید که آیا باغ شرایط مناسب برای پذیرایی را دارد یا خیر؟

انتظارات خود را از لحاظ کمیت و کیفیت مشخص کنید و آن را با امکانات موجود در هر باغ کوچک مقایسه کنید.

معمولا مراسم عقدکنان در باغ کوچک با حضور نزدیک ترین افراد فامیل برگزار می شود، اما در هر صورت بهتر است تعداد مهمانان را مشخص کرده و سپس باغی با ظرفیت مناسب رزرو کنید.

خدمات ارائه شده در باغ نیز بسیار مهم است. حتما در زمان رزرو باغ سعی کنید اطلاعات کاملی در این مورد از سوی مدیر مجموعه دریافت کنید.

قبل از انتخاب و اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد بهتر است کمی درباره رفتار پرسنل، نحوه خدمات دهی و برخورد با مهمانان تحقیق کنید.

شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید! بهتر است باغ هایی را انتخاب کنید که فضای سرپوشیده نیز داشته باشند تا در صورت بارندگی بتوان از آن استفاده کرد.

میزان فاصله از شهر اهمیت بسیار زیادی دارد. دقت داشته باشید که اجاره باغ هایی که بیش از اندازه از شهر فاصله داشته و پیدا کردن لوکیشن آنها سخت باشد، مشکلات زیادی را برای مهمانان بوجود می آورد.

خدمات اجاره باغ ها برای مراسم عقد چیست؟

علاوه بر باغ ها، باغ تالارهای کوچک برای مراسم عقد نیز قابل رزرو کردن هستند. خدماتی که در هر کدام از این مکان ها اراءه می شود ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی برخی از این خمات شامل موارد زیر است که آنها را با هم بررسی می کنیم.

چینش سفره عقد بر اساس سلیقه و خواست مشتری و رزرو کننده باغ کوچک برای مراسم عقد انجام می گیرد. البته تشریفات سفره عقد نیز می توانند این وظیفه را برعهده بگیرند.

خدمات گل آرایی و طراحی دکوراسیون محل مراسم نیز از دیگر خدمات باغ ها محسوب می شود. خدماتی مثل گل آرایی در محل درب ورودی، نورپردازی، استندهای گل و... نیز از دیگر خدمات در این مورد محسوب می شود.

سرو غذای ایرانی و فرنگی یکی از خدمات باغ کوچک برای مراسم عقد است. انتخاب نوع غذای ایرانی یا فرنگی بر عهده خود شما می باشد. فراموش نکنید که کیفیت غذا را حتما مورد توجه قرار دهید.

پذیرایی در حین مراسم با استفاده از میوه، شیرینی، بستنی، نوشیدنی یا شام از خدمات مهم حین برگزاری عقدکنان در باغ یا باغ تالار کوچک می باشد.

اجرای موسیقی زنده، پخش موسیقی و آهنگ های ضبط شده، مدیریت مراسم توسط مجری یا دی جی و... هم ممکن است در منوی خدمات باغ وجود داشته باشد.

انتخاب نوع مراسم عقد نیز از دیگر خدمات باغ های برای عقد است و شما باید از بین دو نوع عقد آزاد یا عقد محضری یکی را انتخاب کنید.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857