09179130177

عروسی لاکچری ایرانی چگونه برگزار شده و چقدر هزینه دارد

عروسی لاکچری ایرانی چگونه برگزار می شود و چقدر هزینه دارد؟ این سوال برای کسانی که در شرف ازدواج هستند بسیار پیش می آید. همان طور که می دانیم یکی از چالش هایی که جوانان برای ازدواج با آن روبرو هستند هزینه های مراسم عروسی می باشد.

هزینه های مربوط به تالار، لباس و پذیرایی که باید بدون کم و کاست برگزار شود. تجمل گرایی در دنیای امروز باعث شده است که در تک تک موارد و ملزومات این مراسم هزینه های هنگفتی پرداخت شود. 

هزینه های رزرو تالار عروسی لاکچری

اصلی ترین و بیشترین هزینه ی مراسم عروسی مربوط به رزرو تالار می باشد. هزینه ای چشمگیر که با گزینه هایی مانند گل آرایی مجالس، دکوراسیون و منوی انتخابی برای پذیرایی تغییر پیدا کرده و بالاتر می رود. این هزینه که در عرف به عهده ی داماد و یا خانواده اش می باشد از 80 تا 200 میلیون قابل تغییر می باشد.

تالارهای بزرگ، باغ تالارها در برابر خدمات متنوعی که هر روزه به آنها نیز افزوده می شود قیمت های ورودی خود را بالابرده و با عناوین مختلف به این هزینه مبلغی را می افزایند. چشم و هم چشمی باعث شده دکوراسیون های متنوع که با گل های طبیعی و نورپردازی همراه هستند به صورت اغراقی و کاملا تجملاتی از سمت زوجین و خانواده ها درخواست شود. هزینه های رزرو تالار با توجه به امکانات موجود در آن، موقعیت جغرافیایی و متراژ و تعداد مهمانان متفاوت خواهد بود.

هزینه کیک عروسی لاکچری ایرانی

کیک یکی از ملزومات مراسم عقد می باشد اما برخی از افراد برای مجلس عروسی نیز کیک سفارش می دهند. نوع و طبقات کیک سبب می شود عروسی لاکچری آنها هیچ کم و کاستی نداشته باشد. قیمت این کیک به وزن، تعداد طبقات و نوع تزیینات آن بستگی دارد.

طبقات بسیار زیاد و تزیینات با گل های مخصوص و گران بها قیمت های سرسام آوری را در پی دارد. با بررسی لیست های مختلف از فروشگاههای لاکچری قیمت هر کیلو کیک 200 تا 600 هزار تومان دیده شده است.

هزینه کارت عروسی لاکچری

با اینکه دعوت نامه های آنلاین هزینه کمتری داشته و زمان کمتری نیز برای ارسال به آن تعلق می گیرد اما باز هم برخی از زوجین تمایل به استفاده از کارت دعوت به روش سنتی دارند. کارت دعوت نیز به عنوان بخشی از هزینه های مربوط به ازدواج بوده و با توجه به طرح انتخابی و نوع و تعداد کارت ها افزایش هزینه دارد.

در این بخش هر یک از خانواده ها هزینه کارت ها با توجه به تعداد مهمان هایشان پرداخت می کنند. طبق تحقیقات انجام شده هزینه یک کارت دعوت لاکچری برای عروسی از 30 تا 500 هزار تومان می باشد. کارت های ساده تر دارای قیمت های بسیار پایین تری می باشند.

هزینه شیرینی و میوه برای عروسی لاکچری

برای پذیرایی از مهمانان عروسی از میوه و شیرینی استفاده می شود و کیفیت، تنوع در هزینه های این دو تاثیر به سزایی دارد. برای محاسبه باید بگوییم برای هر فرد 100 تا 120 گرم شیرینی و نیم کیلو میوه در نظر گرفته می شود و موز را نیز به تعداد مهمان ها خریداری می کنند.

برای اطمینان از به اندازه بودن ارقام پذیرایی ده درصد به کل اضافه می شود تا بدون نگرانی پذیرایی را انجام دهند. با توجه به وزن های گفته شده و تعداد مهمان ها هزینه را می توان محاسبه کرد. در جشن های لاکچری تنوع میوه ها و مقدار را بیشتر در نظر گرفته میشود.

هزینه حلقه ازدواج لاکچری ایرانی

حلقه های ازدواج و سرویس طلایی که برای عروس خریده می شود با توجه به وزن طلا و جواهرات مورد استفاده در آن تغییر می کند. کمترین هزینه برای خرید حلقه برای یک عروسی لاکچری 6 میلیون تومان بوده و تا چند ده میلیون نیز بالاتر می رود. اما این قیمت را نباید زیاد مورد تایید دانست زیرا قیمت طلا هر روز در حال تغییر بوده و اجرت ساخت جواهرات و هزینه های جانبی مرتبا در حال تغییر می باشند.

هزینه لباس عروس لاکچری

مهم ترین شخص جشن عروسی یعنی عروس هزینه های بالاتر نسبت به بقیه نیز دارد. لباس های متنوع و رقابتی که بین افراد وجود دارد باعث شده لباس عروس به عنوان یک کالای لوکس و گران قیمت در بازار باشد. کیفیت پارچه و دوخت و تزییناتی که بر روی لباس ها صورت می گیرد همگی تعیین کننده این قیمت هستند.

در لباس های لاکچری استفاده از سنگ های گران بها بسیار رواج پیدا کرده که مبالغ بسیار هنگفتی را در پی دارند. استفاده از پارچه های گران قیمت، دوخت ، اکسسوری های مربوطه ، تزیینات لباس، شهرت مزون و مکانی که در آن قرار دارد باعث شده قیمت ها از چند ده میلیون تا صد میلیون متفاوت باشد.

هزینه ی لباس داماد

در به یاد ماندنی ترین شب زندگی برای آقای داماد کت وشلوار زیبنده ترین لباس می باشد. این لباس با توجه به برند و کیفیت آن تغییرات قیمت بسیار فاحش و قیمت های بسیار بالایی را به خود اختصاص می دهد. با کوچکترین جستجو در فروشگاهها می توان به قیمت های بالغ بر ده میلیون رسید که البته نشانی بر کیفیت و شهرت برند می باشد. باید ذکر کنیم که همیشه هم بحث کیفیت کالا نیست، بلکه همان موضوع شهرت و لوکیشن و اینکه لباس برای داماد یا عروس است باعث می شود قیمت ها از واقعیت فراتر بروند.

هزینه دسته گل عروسی لاکچری ایرانی

دسته گل عروس که در اغلب موارد از گل های طبیعی تهیه می شود یکی از اکسسوری هایی است که در جشن عروسی خود نمایی می کند. دسته گل عروس نیز بسته به نوع و تعداد گل ها و همچنین نحوه ی پیچیدن آن دارای قیمت های متفاوتی می باشد.

در ساده ترین حالت استفاده از گل های رز را می بینیم و با تغییر در سلیقه ها و به دنبال آن افزایش قیمت استفاده از گل های خاص نیز به وفور مشاهده می شود. باید باز هم اشاره کنیم که قیمت ها مدام در حال تغییر بوده و نمی توان قیمت ثابت یا حدودی نزدیک به واقعیت را به شما اعلام کنیم.

هزینه آرایشگاه عروس لاکچری

تمام قسمت های یک مراسم عروسی دارای اهمیت فوق العاده و خاص خود هستند اما آرایشگاه عروس جز درجه های اولین بوده و هست. آرایشگاه با توجه به سابقه، شهرت و برند موادی که در آرایش عروس به کار می برد و استفاده از وسایل جانبی مانند تاج و غیره قیمت های متفاوتی را ارائه می دهد.

حتی لوکیشنی که آرایشگاه در آن قرار دارد نیز هزینه ی بالایی را به موارد فوق اضافه کرده و قیمت بالاتری دارد. بنابراین تنها کیفیت تعیین کننده ی قیمت نبوده و زمانی که برای برگزاری مراسم لاکچری آرایشگاه را نیز از مکان های معروف تر انتخاب می کنید باید بدانید که بخشی از هزینه فقط برای این تغییر در سطح می باشد.

هزینه آرایشگاه داماد

آرایش داماد شامل بخش های مختلفی از جمله پیرایش مو، پاکسازی و کارهای مراقبتی پوست و گریم  می باشد و امروزه بسیار مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است. علاوه بر این خدمات کاشت موی موقت برای داماد نیز انجام شده و تغییرات به سمت زیبایی بسیار زیاد انجام می شود. در ویژه ترین شب زندگی دو نفر تلاش می کنند برای سنگ تمام گذاشتن در تمام زمینه ها و بهترین بودن. این بهترین بودن در زیبایی و جلوه های ظاهری بیشترین خودنمایی را دارد.

هزینه کرایه و تزیین ماشین عروس لاکچری

استفاده از خودرو شخصی در مراسم عروسی بسیار مشاهده می شود اما این در مورد تمام افراد صدق نمی کند. برخی از آقایان و خانم ها تصمیم می گیرند برای این شب خاص بر خودروی خاصی نیز سوار شوند. استفاده از خودروهای لوکس و کرایه کردن آنها از مراکزی که به همین منظور در حال فعالیت هستند نیز هزینه های عجیب و غریب و سرسام آوری را در پی دارد.

باید بدانید که هزینه ماشین های لوکس هزینه ای حدود 10 میلیون تومان را به هزینه های عروسی می افزاید. هزینه ی تزیین ماشین عروس نیز با توجه به کیفیت گل ها، مدل انتخابی، تعداد گل های مورد استفاده قرار گرفته تغییر کرده و با توجه به قیمت گل ها و دستمزد قابل محاسبه می باشد.

هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی لاکچری

برای ثبت لحظات این مراسم خاص و رویایی نیاز به تهیه فیلم و عکس بوده و در بازار پر رقابت این روزها هزینه تفاوت ها بسیاری دارد. متعدد بودن لوکیشن های عکاسی و سفرهای لازم، تعداد عکس ها و آلبوم، حضور در مراسم عروسی و تعداد عکاسان همگی بر روی این هزینه تاثیر دارند.

تهیه کلیپ های مختلف، نوع دوربین و استفاده از ابزارهای مختلفی مانند هلی شات نیز از دیگر مواردی هستند که به افزایش قیمت کمک می کنند و به طور کلی باید گفت هزینه این موارد برای مراسم عروسی از 17 تا 80 میلیون تومان می باشد.

هزینه گروه موسیقی عروسی لاکچری

جشن و موسیقی دو دوست جدا نشدنی هستند و پیوسته در هر جشنی موسیقی جایگاه بسیار ویژه ای را دارد. در جشن عروسی نیز گروه های موسیقی هنرنمایی کرده و به شادی این مجلس کمک می کنند. نوع موسیقی، زمان، شهرت گروه و غیره بر این قیمت تاثیر گذار می باشند.

گروه های موسیقی زنده مانند دف که اجرای زنده در مراسم دارند و نشانی بر لاکچری و خاص بوده مراسم هستند نیز هزینه های مخصوص خود را داشته که با توجه به سابقه و شهرت و کیفیت کارهایشان متغییر می باشد.

هزینه خرید سرویس طلای عروس

سرویس طلا از مواردی است که به سختی می توان روی آن قیمتی گذاشت زیرا تفاوت در مدل، سلیقه ها و همچنین نوسانات بازار بسیار بالا می باشد. ظریف ترین سرویس های طلا وزنی حدود 30 گرم داشته و تا 80 گرم نیز تفاوت وزن وجود دارد که با توجه به قیمت طلای روز می توان محاسبه نمود.

هزینه سفره عقد

برخی از زوجین در مراسم عروسی از تالار درخواست استفاده از اتاق عقد و چیدمان سفره عقد را نیز دارند. این قسمت از مراسم اتاقی را شامل می شود که شامل میوه و گل آرایی و دکوراسیون خاص خود می باشد. تمامی این موارد و تالاری که مراسم در آن برگزار می شود تعیین کننده ی هزینه سفره عقد می باشند. به طور کل و برای یک سفره عقد لاکچری باید هزینه در حدود 12 میلیون تومان را به هزینه های تالار افزود.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857