09179130177

عروسی به سبک بوهو یا روستیک چگونه است

عروسی به سبک بوهو و روستیک جشن هایی منحصر به فرد و به یاد ماندنی برای عروس و داماد و مهمان ها خواهد بود. این دو سبک به دلیل زیبایی و جذابیتی که دارند. مورد توجه زوج های زیادی قرار گرفته است و دارای ویژگی های خاص خود می باشند که در ادامه این مطلب به بررسی و معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

عروسی به سبک بوهو چگونه است؟

عروسی به سبک بوهو که تمام المان هایش برگرفته از طبیعت می باشد، دارای جذابیت خاصی بوده و حس و حال فراموش نشدنی را برای مهمان ها در پی خواهد داشت. سبک بوهو برگرفته از سبک زندگی کوچ نشینان بوهمیان در غرب کشور چک می باشد و بیشتر مناسب افرادی است که روحیه ای لطیف و شاعرانه دارند.

در این سبک خبری از زرق و برق ها و تجملات نبوده و سادگی دلیل زیبایی آن می باشد. برای آشنایی بیشتر و انتخاب با اطلاعات کافی، ویژگی های مجلس عروسی به این سبک را در ادامه توضیح می دهیم.

ویژگی های عروسی به سبک بوهو

همان طور که اشاره کردیم تمامی المان های مورد استفاده در این سبک الهام گرفته از طبیعت و دست ساز می باشند. کیک، دسته گل، گیف، کارت دعوت و غیره همگی باید نشانی از طبیعت را در خود داشته باشند. استفاده از فانوس و شمع، گل های وحشی و طناب های کنفی در تزیینات این مراسم به وفور مشاهده می شود. آرایش لایت، موهای باز و تاج با گل های طبیعی از ویژگی های مناسب برای عروس در سبک بوهو می باشد که البته مهمان ها نیز در صورت تمایل می توانند این قوانین را رعایت کنند.

لباس عروس متناسب با سبک بوهو

لباس عروس به سبک بوهو را لزوما نباید بلند انتخاب کرد بلکه در این سبک به خاطر آزادی در انتخاب و عمل، لباس کوتاه و آستین دار نیز جایگاه ارزنده ای دارد. برای رنگ نیز محدودیتی در انتخاب رنگ سفید نبوده رنگ های بنفش روشن، آبی روشن، کرم و صورتی نیز مورد استفاده و استقبال قرار می گیرند. کفش هایی با پاشنه های کوتاه و بندهای پیچیده دور پا در کنار لباس کوتاه عروس زیبایی بسیاری خواهد داشت.

کارت دعوت عروسی به سبک بوهو

از آنجا که کارت دعوت باید دست ساز باشد برای تهیه آن می توان از نوارهای کتان و گل های خشک استفاده کرد. ابتدا یک برگ کاغذ که متن دعوتنامه بر روی آن به صورت دست نویس شده است را تهیه کرده سپس گلها را با تور و کنف یا کتان بر روی آن قرار داده و تزیین کنید.

یا بر روی یک کوزه یا گلدان سفالی گلها را چسبانده و متن دعوتنامه را در گوشه ای از آن یادداشت کنید. این کارت دعوت منحصر به فرد می تواند به عنوان یادگار از یک جشن خاطره انگیز برای همیشه در منزل مهمانان عروسی باقی بماند.

کیک عروسی به سبک بوهو

کیک عروسی به سبک بوهو را می توان از بین کیک های بدون خامه کشی یا همان کیک های نیکد انتخاب کرد. کیک هایی با تزییناتی از گل های وحشی به رنگ های بسیار ملیح و زیبا. برای این تزیینات هم می توانید از گلهای طبیعی استفاده کنید هم اینکه از هنر گلسازی با خامه و کاردک بهره برده و شکوفه های زیبایی را بر روی کیک قرار دهید. استفاده از رنگ سبز در تزیینات کیک عروسی را از یاد نبرید.

کیک با روکش خامه ای طرح دار و نامنظم از دیگر ایده های مناسب کیک عروسی به سبک بوهو می باشد. این کیک را همچنین می توان با گل های خشک، پر یا شاخه های درخت کاج و سرو تزیین کرد. روکش های خامه ای رنگی نیز می توانند یک انتخاب درست برای کیک عروسی در سبک بوهو باشند. توجه داشته باشید که رنگ های طبیعی و خاکی بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

دسته گل عروس در سبک بوهو

یکی از مهم ترین بخش های انتخاب اکسسوری های عروسی بعد از لباس عروس، دسته گل او می باشد. دسته گل مناسب سبک بوهو باید دارای گل های وحشی و با رنگ های مختلف و زیبا باشد. گل های مورد استفاده در این دسته گل نباید هم اندازه و یکدست باشند. بستن دسته گل با یک نخ کنفی یا نوارهای کتان کار درست و زیباتری خواهد بود. یک دسته گل که گویی از گوشه ی جنگل چیده و درهم پیچیده شده باشد.

رنگ ها در عروسی به سبک بوهو

رنگ های مورد تایید این سبک رنگ های الهام گرفته از طبیعت و خاک می باشند. بژ، صورتی کمرنگ، شیری، آبی روشن، بنفش روشن و سبزهای بسیار روشن از جمله رنگ هایی هستند که یادآور طبیعت بوده و در جزییات این مراسم مورداستفاده قرار می گیرد.

دیزاین عروسی به سبک بوهو

استفاده از میزهای چوبی که بر روی آن شیشه های عسل و مربا قرار گرفته، گلدان های سفالی و فانوس و ریسه های نور در دکوراسیون جشن عروسی به سبک بوهو مشاهده می شود. تابلوی چوبی در ورودی مکان عروسی که با گل های طبیعی تزیین شده و اسم عروس و داماد بر روی آن نوشته شده است از دیگر مورادی می باشد که در عروسی به سبک بوهو مشاهده می شود.

عروسی به سبک روستیک چگونه است؟

عروسی به سبک روستیک نیز یکی از پرطرفدارترین سبک ها می باشد که این روزها رواج پیدا کرده است. این سبک شباهت بسیار زیادی به بوهو دارد و از زندگی روستایی و المان های روستایی الهام گرفته است. در ادامه به ویژگی های عروسی به سبک روستیک اشاره می کنیم.

ویژگی های عروسی به سبک روستیک

این جشن به دور از تجملات بوده و بسیار ساده برگزار می شود.
المان های این سبک طبیعی و برگرفته از طبیعت می باشند.
برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک در فضایی باز صورت می گیرد.
گل ها در سبک روستیک نقش بسیار ارزنده و جایگاه ویژه ای دارند.
عدم پیروی از یک قانون خاص و عدم استفاده از وسایل زرق و برق دار از دیگرویژگی های مهم در این سبک می باشند.
کیک متناسب با عروسی به سبک روستیک  اغلب شبیه به تنه یا شاخه ای از درخت تهیه می شود.
لباس راحت، ساده با دامنی که پارچه آن لخت و دارای ریزش می باشد، برای عروس و یا مهمانان مورد تایید جشن عروسی به سبک روستیک می باشد.

تفاوت عروسی سبک بوهو و روستیک چیست؟

بر اساس ویژگی هایی که برای عروسی به سبک روستیک و بوهو ارائه شد، در حالت کلی می توان گفت این دو بک شباهت زیادی با هم دارند. اما تفاوت اصلی در این است که در سبک بوهو بیشتر ترکیبی از فرهنگ های مختلف به چشم میخورد. این در حالیست که روستیک به استفاده از المان های طبیعی تمرکز دارد.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857