09179130177

نکات مهم قبل از سفارش کیک عروسی

در کنار تمام کارهایی که عروس و داماد باید قبل از مراسم عروسی انجام دهند، انتخاب کیک نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیازمند این است که با دقت انجام شود. زمانی که عروس و داماد می خواهند برای مراسم عروسی کیک انتخاب کنند باید دقت کافی داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند.

از جمله مواردی که در زمان انتخاب کیک باید به آن توجه داشت وزن کیک می باشد که باید با توجه به تعداد میهمانان تهیه شود. اندازه و ارتفاع کیک، نوع تزیینات، چگونگی جابجایی و هزینه ای که برای تهیه کیک در نظر دارند همگی مواردی مهم هستند که در زمان تهیه کیک باید در نظر گرفته شود.

در نظر گرفتن بودجه ای مشخص

یکی از مهم ترین مواردی که باید در سفارش کیک عروسی به آن توجه کنید این است که هزینه ای مشخص کنید تا با توجه به آن کیک را انتخاب کنید. بعد از ورود به قنادی و دیدن قیمت ها و هزینه تزیینات می توانید در مورد هزینه ای که در نظر دارید نیز تغییراتی داده و به نتیجه نهایی برسید که آیا هزینه ای که در نظر گرفته اید متناسب با قیمت ها می باشد یا خیر.

مشخص کردن تعداد میهمانان قبل از سفارش کیک عروسی

از دیگر موارد بسیار پر اهمیت، قبل از سفارش کیک عروسی مشخص کردن تعداد میهمانان می باشد. بدون شک همه میهمانان علاقه مند خواهند بود که مقداری از کیک عروسی شما را میل کنند. برای اینکه میهمان شما شبی زیبا و عالی داشته باشد باید به این موضوع اهمیت بدهید. به طور میانگین مقدار کیک برای هر شخص 150 گرم می باشد و شما می توانید با در نظر گرفتن تعداد میهمانان مقدار لازم کیک سفارش داده و وزنی را انتخاب کنید که مطمئن باشید به تمام میهمانان کیک خواهد رسید.

در نظر گرفتن فصل عروسی

در زمان انتخاب کیک های مختلف شما باید در نظر داشته باشید که فصل عروسی شما گرم می باشد یا سرد. اگر در فصل گرم مجلس عروسی را برگزار می کنید باید کیکی انتخاب کنید که مقاومت و دوام کافی در برابر دمای بالا داشته باشد. یا برای حمل و نقل آن و نگهداری تا زمان بریدن کیک شرایط استاندارد را داشته باشید.

حمل و نقل با ماشین یخچال دار و شرایط کاملا استاندارد اول از همه باید در نظر گرفته شود. بعد از رساندن کیک به تالار و سالن عروسی باید مکانی را در نظر بگیرید که دما کاملا مساعد باشد. اگر شرایط حمل و نقل و نگهداری استاندارد را ندراید باید کیکی را انتخاب کنید که روکش آن مقاومت خوبی داشته باشد و از خامه کمتری در تزیین آن استفاده شده باشد.

شرایط حمل و نقل

اگر ارتفاع کیکی که انتخاب می کنید بالاتر از حد معمول باشد و با خودرو شخصی تان قابل حمل و جابجایی نباشد باید ماشین یخچال دار تهیه کنید و یا مطمئن باشید که قنادی منتخبتان مجهز به ماشین یخچال دار بوده و برای جابجایی کیک عروسی می توانید از آن استفاده کنید. همچنین با در نظر گرفتن شرایط جوی و دمای هوا نیز شما بهتر است از ماشین های یخچال دار استفاده کنید. جابجایی کیک از قنادی تا تالار را به فردی بسپارید که مطمئن باشید حواس جمعی داشته و دقت کافی را در این کار دارد.

مشخص کردن هزینه های جانبی

برخی از قنادی ها گل آرایی کیک را نیز برعهده گرفته و در زمان سفارش هزینه گل و تزیینات را نیز به شما می گویند. اما در برخی از موارد این کار توسط گل فروشی انجام می شود. یا مثلا برای جابجایی ممکن است یک قنادی هزینه ی زیادی در نظر نداشته باشد اما قنادی دیگری هزینه ماشین یخچال دار را با سود زیاد از شما در خواست کند یا هر موردی که در تزیینات به کار ببرد را با سود بالا روی فاکتور نهایی بیاورد و در زمان تحویل کیک شما را غافل گیر کند. برای اینکه خیالتان راحت باشد که هزینه در زمان تحویل تغییری نخواهد کرد بهتر است د ر همان ابتدای سفارش تمام این موراد را مشخص کنید.

زمان لازم را به قناد بدهید

اگر تصمیم دارید کیک عروسی تان را از بین مدل های خاص انتخاب کنید باید مطمئن باشید که زمان بر بوده و باید به قناد زمان کافی را بدهید تا از نتیجه کار او راضی باشید. حداقل از ده روز قبل به قنادی منتخبتان سر زده و در مورد سفارش و روز عروسی با او صحبت کرده و مشاوره های لازم را نیز از او بگیرید. قناد با توجه به فصل و زمان عروسی و شرایط تالار پیشنهادات بهتری را برای شما خواهد داشت.

دستپخت را امتحان کنید

تنها با شنیدن تعریف و تمجید از چند نفر، کار قنادی را قبول نکنید، بهترین کار این است که خودتان نیز دستپخت او را امتحان کنید. قبل از سفارش به صورت امتحانی به وی یک کیک کوچک با مدلی که انتخاب کرده اید را سفارش دهید. نتیجه ی این کار استرس کمتر و رضایت صددرصد از کیک عروسی خواهد بود.

کیک متناسب با سبک

اگر مراسم عروسی تان سبک خاصی دارد، مثلا وینتیج، بوهو یا روستیک یا فانتزی، کیکی که سفارش می دهید باید در تناسب کامل با تم و سبک عروسیتان باشد. اگر همخوانی بین کیک و سبک عروسی را رعایت نکنید، تقریبا نیمی از زحماتتان هدر خواهد رفت.

استفاده از گل طبیعی یا مصنوعی

در زمان سفارش کیک عروسی برای قناد مشخص کنید که تزیینات با گل مصنوعی باشد یا طبیعی. ماندگاری گل های طبیعی کمتر و هزینه بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد، با توجه به این شرایط ممکن است گزینه شما تغییر کند. یا در مورد گل های طبیعی نظر خاصی داشته باشید و تمایل داشته باشید که گل مورد علاقه تان در تزیینات کیک مورد استفاده قرار گیرد.

کیک میوه ای یا مغزدار

یکی دیگر از مواردی که در زمان سفارش کیک باید به قنادی اطلاع بدهید، طعم و نوع کیک است. اگر به کیک میوه ای علاقه دارید یا می خواهید مغزهای خاص و مورد علاقه تان در آن به کار برده شود، حتما همان را از قنادی بخواهید تا از نتیجه کاملا راضی باشید.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857