09179130177

وظایف مهماندارها در مراسم عروسی چیست

برای برگزاری مراسم عروسی به بهترین نحو باید بدانید که وظایف مهماندارها در مراسم عروسی چیست؟ تا از آنان انجام این وظایف را به نحو احسن انتظار داشته و خیالتان از بابت این امور راحت باشد. یکی از نگرانی های عروس و داماد وخانواده آنها در مراسم عروسی این است که مهماندارها به وظایف خود عمل نکرده یا ضعیف عمل کنند.

کارهایی از جمله استقبال از مهمان و یا پذیرایی و راهنمایی به سالن بر عهده مهماندار بوده، بنابراین خانواده ها به پایکوبی و شادی پرداخته و وقت خود را جلو درب سالن برای استقبال از مهمان ها نخواهند گذراند. بی شک احترام به میهمان ها از اولویت های عروس و داماد بوده، بنابراین وقتی خودشان نیستند و یا باید در داخل سالن حضور داشته باشند، این امر را به مهمان دارها و پرسنل مربوطه در تالار و باغ عروسی خواهند سپرد. 

استقبال از مهمان ها از وظایف مهمان دار مراسم عروسی

یکی از مهم ترین وظایفی که بر عهده مهماندار تالار می باشد این است که جلوی درب های ورودی از میهمانان و مدعوین جشن استقبال کرده و با روی گشاده و خندان به آنها خوشامدگویی کند. مهمان در اولین لحظه ی ورود به سالن باید مورد توجه قرار گیرد و این احترام و توجه باید به تمام میهمان ها در یک حد و اندازه و کاملا مودبانه انجام شود.

چنانچه در لحظه ی ورود روی خوشی از مهماندار نبیند و یا کسی برای استقبال حاضر نباشد احساس ناخوشایندی به او دست خواهد داد. این بی احترامی و عدم توجه ممکن است تا پایان مراسم در ذهن او باقی مانده و خاطره ی این شب برایش ناخوشایند شود.

راهنمایی مهمان ها

بعد از اینکه مهمان توسط مهماندار مستقر در درب ورودی مورد احترام و استقبال قرار گرفت باید به سمت سالن عروسی یا اتاق پرو راهنمایی شود. این راهنمایی نیز باید در کمال ادب و احترام صورت گرفته و هیچ تمایزی بین مدعوین در این برخورد صورت نگیرد.

مهمان دار مراسم برای سالن های مردانه و زنانه باید تفکیک شده باشد تا به عقاید همه احترام گذاشته شود. تعداد مهماندارها باید متناسب با ورودی ها باشد و مهمان دار در نهایت ادب و نزاکت و در بهترین لباس و برخورد با مهمان ها برخورد کند.

پذیرایی از مهمان ها، وظیفه ی مهمان دار مراسم عروسی

در اصول مهمان داری و تشریفات، پذیرایی جایگاه بسیار مهم و ویژه ای دارد و باید در طول مراسم به بهترین نحو انجام شود. پذیرایی در ابتدای ورود شامل میوه، شیرینی، شربت و چای یا هر نوشیدنی دیگری می باشد و بعد از آن نیز در انتهای مراسم پذیرایی شام یا نهار باید انجام شود.

همان طور که مهمان ها رفته رفته وارد سالن می شوند مهمان دارها وظیفه دارند حواسشان به تازه واردها بوده و به سرعت و به بهترین نحو از آنها پذیرایی کنند. استفاده از ظروف تمیز، تزیینات زیبا و رعایت ادب و انجام تعارفات از وظایفی است که مهماندار برای پذیرایی نیز نباید از آن غافل شود.

مدیریت بحران توسط مهمان دار مجالس

در مجلس عروسی ممکن است اتفاق های غیر منتظره ای رخ دهد که نیازمند جسارت و مدیریت بحران از سمت مهمان دارها باشد. ممکن است مهمان دار در طی مراسم احساس کند موارد پذیرایی مانند میوه و شیرینی یا نوشیدنی و غذا با کمبود مواجه خواهد شد، در چنین زمان هایی مهمان دار می تواند با خلاقیت و اقدام های به موقع اقدام به رفع این مشکل نموده و امور را به خوبی مدیریت کند.

توانایی انجام کار تیمی

مهماندار خدمات مجالس عروسی باید این توانایی را داشته باشد که در یک کار تیمی شرکت کرده و به بهترین نحو در کنار بقیه بدرخشد. امور مهمان داری در مراسم عروسی شامل قسمت های مختلف و انجام امور متفاوتی است که هر قسمت آن به یک یا چند مهمان دار محول می شود.

هر مهمان دار به تنهایی قادر نخواهد بود تمام امور را رفع کند، بنابراین باید هماهنگ با بقیه پرسنل و مهمان دارها عمل کند تا در پایان مراسم نتیجه رضایت بخشی را ببیند و عروس و داماد و  تک تک مهمان ها را راضی و خشنود نگه دارد.

پوشیدن لباس مرتب و عالی

مهمان دارها در کنار تمام وظایفی که در قبال مهمان ها و مراسم دارند باید ظاهری کاملا آراسته و زیبا داشته باشند. لباس های هماهنگ، زیبا، تمیز و خوش دوخت نشانی بر ارزش و احترام قائل شدن برای مجلس بوده و نباید از آن غافل شوند.

داشتن روی گشاده و ادب در برابر تمام برخوردها

مهماندار در طی مراسم با مهمان های مختلفی برخورد خواهد داشت که دارای فرهنگ، ادب و خلقیات متفاوتی هستند و ممکن است از سمت یکی از مهمان ها مورد اعتراض، برخورد ناشایست و بی احترامی قرار گیرد. مهمان دار باید در چنین مواقعی نهایت متانت و ادب را داشته و با صبوری و روی خوش از پس این چالش با موفقیت برآید.

مهمان دار باید آماده کمک باشد

در مراسمات عروسی افراد سالمند و یا معلول نیز حضور دارند که از عصا، ویلچر و واکر استفاده می کنند و یا به هر نحوی در حین راه رفتن نیازمند کمک می باشند. مهمان دارهایی که در قسمت استقبال از مهمان حضور دارند باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و به این اشخاص کمک های لازم را داشته باشند تا مشکلی متوجه آنها نشود.

پرهیز از رفت و آمد بی دلیل

قبل از شروع مراسم به هر یک از مهماندارها وظایفی محول می شود که بر حسب وظیفه جایگاه هر کسی مشخص می باشد. در طی مراسم هر مهماندار باید در مکانی مربوط به وظیفه و عملکرد خود ایستاده و بدون دلیل جایگاهش را ترک نکرده و بین مهمان ها بی هدف نچرخد. رفت و آمد بی دلیل ممکن است سبب این شود که مهمان دار به موقع در جایگاه خود حضور نداشته و نتواند به وظیفه اش عمل کند.

عدم دخالت در امور دیگران

مهماندار مراسم عروسی طی مراسم باید تمام تلاشش را داشته باشد تا وظایفش را به نحو احسن انجام داده و بسیار عالی در قسمت های مربوط به خودش بدرخشد. یک مهماندار عالی در اموری که به او مرتبط نیست به هیچ وجه دخالت ندارد، او حتی موظف نیست کار همکارانش را انجام دهد مگر اینکه از او خواسته شود.

ممکن است طی مراسم بین مهمان ها بحث یا گفتگویی صورت گیرد، مهماندار هرگز نباید در این گفتگو شرکت کرده و یا نظری بدهد. ممکن است اتفاقی متوجه صحبت های دیگران شود و یا صدای آنها بلند باشد و به گوشش برسد، اما این اتفاق به این معنا نخواهد بود که او نیز می تواند هم صحبت مهمانان شود.

رعایت بهداشت فردی برای مهمان دار مراسم عروسی

مهمان دار باید به بهداشت فردی خود اهمیت زیادی داده و قبل از مراسم استحمام داشته از آرایش مناسب و اصلاح موی خوبی برخوردار باشد. پوشیدن لباس های تمیز و استفاده از عطر خوشبو نیز از دیگر مواردی است که باید به آن اهمیت بدهد  و با ظاهر کاملا آراسته و مرتب در مراسم عروسی حاضر شود. داشتن ظاهر آراسته به معنای آرایش و اصلاح متناسب با موقعیت وی می باشد.

جمع بندی

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، وظایف مهماندار در مراسم عروسی شامل استقبال و راهنمایی و پذیرایی از مهامانان، ایجاد نظم در محیط و جلوگیری از رفت و آمد بی دلیل می باشد. علاوه براین، مهمانداران حرفه ای باید روی گشاده و ظاهر آراسته داشته باشند و با کار تیمی احساس خوشایندی را در مهمانان بوجود آورند. 

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857