09179130177

نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی

انتخاب یک آتلیه که باتمام نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی آشنایی داشته و بتواند آنها را به بهترین نحو در عکس و فیلم ها اجرا کند از اهمیت بالایی برخوردار است. مراسم عروسی برای همیشه از مهم ترین و خاطره انگیزترین لحظات زندگی برای اشخاص می باشد. آتلیه ای که ثبت این لحظات بی نظیر را به عهده می گیرد باید کاملا حرفه ای بوده و فیلم و عکس هایی بدون عیب و نقص را ضبط و ثبت کند.

تنها به صرف داشتن تجهیزات مدرن نمی توان به حرفه ای بودن یک گروه و آتلیه اعتماد کرد. بنابراین با دیدن نمونه کارهای قبلی آنها می توان به این نتیجه رسید که تا چه اندازه با نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی آشنایی داشته و چطور آنها را به کار می برند.

فیلمبرداری جشن عروسی

عروس و داماد و حتی خانواده ها گاهی به مرور خاطرات لحظات عروسی دو نفر می پردازند، اما این خاطرات به مرور زمان از حافظه ها پاک می شود. تنها چیزی که سبب می شود این شب به یادماندنی به بهترین نحو یادآوری گردد دیدن عکس و فیلم های مربوط به آن می باشد.

عکاس و فیلمبردار باید به زیباترین نحو این ثانیه ها را ثبت کنند به طوری که افراد با دیدن عکس و فیلم تمام جزئیات را به یاد بیاورند. بنابراین در زمان انتخاب آتلیه تنها به تبلیغات دلخوش نکرده و با دیدن تجهیزات مدرن آنها را انتخاب نکنید، حتی داشتن مدارک از آموزش های مختلف نیز نمی تواند ملاکی بر بهترین بودن باشد.

چه بسیار افرادی که دارای مدارک و تجهیزات برتر هستند اما به دلیل نداشتن تجربه ی کافی نتیجه ی عالی در کارهایشان مشاهده نمی شود. حتی افراد و آتلیه هایی نیز وجود دارند که سالها ی بسیاری از شروع کارشان می گذرد اما پیشرفت چشمگیری نداشته اند. برای اطمینان از بهترین بودن، حتما از آنها نمونه کار خواسته و به دنبال آتلیه هایی با سابقه ی درخشان و رزومه ی عالی باشید.

ترفندهای مهم در فیلمبرداری عروسی

هر مراسم عروسی اتفاقات خاص خود را دارد و این اتفاقات همیشه پیش بینی شده نیستند و ممکن است کاملا غیر منتظره اتفاق بیفتند، بهترین فیلم بردار و عکاس باید بتواند این لحظات را به زیبایی هر چه تمام تر ثبت کند. خانواده ی عروس و داماد هر کدام رسم و رسومات خاص خود را داشته و در طی مراسم عروسی به اجرای این رسومات می پردازند. آتلیه باید با احترام به این رسوم، به عکاسی و فیلمبرداری مجالس بپردازند و به سلیقه ی آنها احترام بگذارد.

هیچ لحظه ای از مراسم نباید بنا به سلیقه و دلخواه آتلیه حذف گردد، بلکه باید علاقه مندی ها و سلیقه ی عروس و داماد را در نظر گرفته و با مشورت گرفتن کار خود را پیش ببرد. ثبت لحظاتی مانند زمان پذیرایی، خوردن شام یا نهار، زمان پایکوبی، لحظاتی از زمان حضور عروس و داماد در آرایشگاه، تزیینات ماشین عروس و جزئیاتی از لحظات ورود میهمان ها یا عروس و داماد به تالار همگی باید با توجه به نظر عروس و داماد و درخواست آنها ثبت شود.

ممکن است ثبت لحظه ی پذیرایی از سمت زوجین مناسب نباشد بنابراین فیلمبردار آتلیه باید این موضوع را مد نظر گرفته و ثبت نکند. چنانچه این لحظات ثبت شد باید به مسئول ادیت و تدوین گر گفته شود که این لحظات را  از فیلم نهایی و ادیت شده حذف کند.

ترفندهای فیلمبرداری عروسی

آتلیه برای ثبت فیلم و عکس های عالی از یک مراسم عروسی باید به مدت زمانی که در اختیار دارد، زمان برگزاری مراسم و میزان نور طبیعی، بودجه ای که عروس و داماد برای پرداختن به آتلیه در نظر گرفته اند، اولویت بندی که برای ثبت در نظر گرفته اند، توجه کامل داشته باشد.

لیستی از تمام کارهایی که باید انجام شود را تهیه کرده و در زمان قرار داد بستن با عروس و داماد تمام آنها را با توجه به بودجه شان توضیح دهید تا در نهایت ناراحتی و نارضایتی پیش نیامده و نتیجه ی کار با تمام و کمال و بدون هیچ نقصی باشد. فیلم و عکس بی نظیر زمانی ثبت می شود که به ترفندهای فیلمبرداری و عکاسی از مراسم عروسی کاملا توجه شود. این ترفندها عبارتند از:

فیلمبرداری جشن عروسی و نورپردازی

عکاس و فیلمبردار باید زمان برگزاری مراسم عروسی را در نظر گرفته و توجه کنند که چند ساعت نور طبیعی در اختیار دارند. زمان برگزاری مراسم و مکان باز یا بسته نورهای مختلفی دارند که این نور بر روی کیفیت فیلم و عکس ها تاثیر به سزایی دارند. در صورتی که فضا بسته و تاریک باشد یا مراسم در شب برگزار شود، استفاده از نورهای مصنوعی باید مورد توجه قرار گیرد. یک نورپردازی عالی، نتیجه ی عالی را در آلبوم عکس و فیلم های عروسی در پی خواهد داشت.

ایده های فیلمبرداری عروسی و ژست ها

عروس و داماد باید در عکس ها ژست های زیبایی داشته باشند و طبیعتا آنها دوست خواهند داشت که از ژست های تکراری دور شوند. یک عکاس کاردرست با توجه به لوکیشن و محیطی که در اختیار دارد، استایل عروس و داماد و سبک عروسی شان به دادن ایده های ژست خلاقانه می پردازد. در انتخاب ژست حتی باید به لباس عروس و داماد نیز توجه کافی داشت، قطعا ژستی که در لباس اسپورت پیشنهاد می دهید باید کاملا متفاوت با زمانی باشد که عروس و داماد در لباس عروس و کت و شلوار هستند.

نکات مهم در فیلمبرداری عروسی و ثبت جزئیات

زوجین دوست دارند در عکس و فیلم های عروسی شان تمام لحظات مراسم را دوباره از نزدیک لمس کنند. حضور افراد درجه یک خانواده و ثبت لحظاتی مانند بریدن کیک یا رقص دونفره و بسیاری نکات و لحظات دیگر باید با نهایت دقت انجام شود. ورود و حضور ساقدوش و عروس، اجرای رسوماتی که خاص افراد خانواده می باشد نباید از قلم بیفتد یا بی ارزش جلوه داده شود.

اولویت بندی در ثبت کردن

از دیگر نکات مهم در عکاسی و فیلمبرداری عروسی می توان به اولویت هایی که مد نظر عروس و  داماد است اشاره کرد. اگر با توجه به هزینه عروس و داماد محدودیتی در تایم فیلم و تعداد عکس ها وجود دارد باید با توجه به اهمیت و اولویت بندی که خود آنها انجام می دهند ثبت فیلم و عکس انجام شود. اولویت بندی به معنای محدودیت و حذف نمی باشد بلکه در اختصاص دادن فریم های بیشتر نیز می توان به اهمیت و اولویت ها پرداخت.

داشتن همکار و دستیار

عکاس و فبلمبردار باید در کنار خود دستیاری داشته باشند که در صورت لزوم به آنها کمک کند. دستیار می تواند با داشتن دوربین مستقل به عنوان دوربین دوم به عکاسی و فیلمبرداری بپردازد. این شخص همچنین می تواند در زمان نورپردازی و یا دادن ژست به انجام کارهای جانبی بپردازد. فردی که به عنوان دستیار انتخاب می شود باید آشنایی کامل با ترفندهای فیلمبرداری و عکاسی عروسی داشته باشد.

همراه داشتن وسایل جایگزین و باطری یدک و شارژر

عکس و فیلمبردار باید بدون هیچ استرسی و با تجهیزات کامل به کار خود ادامه دهند. خالی شدن باطری دوربین یا هرگونه نقص و خرابی در تجهیزات استرس زیادی داشته و باعث مختل شدن یا حتی خراب شدن نتیجه ی کار می شود. به همراه داشتن شارژر، باطری یدک، دوربین دوم، وسایل نورپردازی مختلف و به تعداد لازم، احتمال بروز هرگونه مشکل را حذف می کند.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857