09179130177

هدف از برگزاری مراسم عروسی چیست

با توجه به اهمیت ازدواج و پیوند بین دو نفر این سوال پیش می آید که عروس و داماد چه هدفی از مراسم عروسی و برگزاری این جشن دارند؟ در کشور ما و همچنین در تمام کشورهای دنیا شروع زندگی مشترک بین دو نفر را جشن می گیرند. هر کسی طبق آداب و رسوم منطقه و شهر یا قبیله ی خود این مراسم را برگزار می کند و از برگزاری این مراسم هدف خاصی دارد.

عروس و داماد سعی می کنند برای رسیدن به هدفشان تمام تلاش خود را کرده و با دقت تمام جوانب را در نظر گرفته و تا پایان مراسم عروسی هدفشان را دنبال می کنند. 

اعلام خبر ازدواج دو نفر، مهم ترین هدف از برگزاری مراسم ازدواج

مراسم عروسی و شروع زندگی دو نفر دارای قسمت های مختلفی از جمله مراسم خاستگاری، بله برون، عقد و جشن عروسی می باشد. در مراسم خاستگاری درخواست ازدواج صورت گرفته و در بله برون شرایط هر شخص و انتظارات او بیان شده و به توافق بین درخواست ها و تعیین روز عقد می گذرد. بعد از آن تشریفات مراسم عقد برگزار شده و عروس و داماد جشنی را ترتیب می دهند که شروع زندگی مشترکشان را اعلام کنند.

پس می توان گفت یکی از اولین و مهم ترین هدف هایی که از برگزاری مراسم عروسی وجود دارد، اعلام خبر پیوند و ازدواج بین دو نفر می باشد. افراد فامیل عروس و داماد و همچنین دوستان و آشنایان آنها به این مراسم دعوت می شوند تا طی یک مهمانی و جشن به پایکوبی و شادی پرداخته و مورد پذیرایی قرار می گیرند تا در شادی آنها نیز شریک باشند.

آشنایی بیشتر خانواده ها با یکدیگر

در مراسم ازدواج دو نفر هدف دیگری نیز وجود دارد که آن هم آشنایی بیشتر خانواده ها با یکدیگر و افراد فامیل می باشد. خانواده عروس و داماد در این  مراسم افراد درجه یک فامیل و خانواده و دوستان بسیار نزدیک را به یکدیگر معرفی کرده تا به گونه ای سبب آشنایی بیشتر و محکم تر شدن این آشنایی شوند.

معرفی عروس و داماد به خانواده و سایرین

خانواده های عروس و داماد در کنار افراد نزدیک فامیل دارای دوستان و آشنایان صمیمی و مهم می باشند که تمایل دارند عضو جدید خانواده را به وی معرفی کنند. خانواده عروس و داماد طبق اولویت هایی که دارند افرادی را به مهمانی و مراسم عروسی فرزندشان دعوت کرده و در کنار اعلام ازدواج این شخص، همسر وی را به آنها معرفی کرده و با آنها آشنا می کنند.

رسم هر خانواده ای در مراسم عروسی متفاوت می باشد ولی نهایت تمام رسومات این است که این جشن به بهترین شکل برگزار و عروس و داماد به خانواده طرف مقابلشان معرفی شوند. این آشنایی همچنین می تواند برای دوستان عروس و داماد باشد، به این معنا که زوجین دوست دارند به سرعت همسشان را به دوست صمیمی شان معرفی کرده و با او آشنا نمایند.

برگزاری مراسم ازدواج برای ساختن خاطره ای ماندگار

در مراسم عروسی ایرانی و همچنین بسیاری از کشورهای دنیا هدف از برگزاری جشن عروسی شریک کردن دیگران در یک شادی بزرگ می باشد. عروس و داماد و خانواده هایشان از این شروع غرق شادی بوده و تصمیم می گیرند این شب را به خاطره ای ماندگار و فراموش نشدنی تبدیل کنند. برای ماندگاری این خاطره تصمیم به برگزاری این جشن گرفته و بهترین تدارکات را می بینند تا همه چیز به نحو احسن و به بهترین شکل خود باشد.

برای اینکه این شب را در ذهن های زیادی به خاطره ای زیبا تبدیل کنند، میهمان هایی از دوست و آشنا و فامیل را به این جشن دعوت می کنند. تمام فامیل و دوستان سعی می کنند در این شب بسیار زیبا به شادی پرداخته و پایکوبی کنند.

رسمیت دادن به پیوند دونفر با برگزاری مراسم عروسی

به طور حتم می توان گفت رسمیت بخشیدن به ازدواج بین دو نفر یکی از مهم ترین هدف های برگزاری جشن عروسی می باشد. بعد از این مراسم تمام افراد فامیل و دوستان دو خانواده این دو شخص را به عنوان همسر می شناسند. خانواده عروس و داماد برای اینکه به ازدواج فرزندشان رسمیت بیشتری ببخشند تصمیم به برگزاری مراسم و جشن عروسی می گیرند. این رسمیت بخشیدن سبب می شود خانواده ها پیوند قوی تری را بین یکدیگر احساس کرده و از نسبت های بین میهمانان مطلع شوند.

برپا کردن مراسم عروسی برای برگزاری رسومات

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین مراسمات مرتبط با ازدواج دو نفر، دادن ولیمه یا همان وعده غذایی به افراد فامیل و دوستان می باشد. با توجه به شرایط خانواده ها و رفاه حال میهمانان این وعده غذایی می تواند نهار یا شام باشد که در تالار، باغ تالار یا روف گاردن برگزار می شود.

خانواده عروس و داماد با پذیرایی میوه، شیرینی، شربت، چای و دیگر نوشیدنی ها این مراسم را آغاز کرده و در انتهای آن نیز غذا را طبق سلیقه به صورت پرسی و یا سلف سرویس تقدیم میهمانان می کنند. عروس و داماد و خانواده ی آنها هزینه بسیار زیادی را به دادن ولیمه اختصاص می دهند تا این رسم بسیار مهم و قدیمی را در جشن ازدواجشان داشته باشند.

تعهد به پایبندی به ازدواج

در مراسم عروسی اغلب زوجین دوباره به صورت سوری بر سر سفره عقد نشسته و یا خطبه عقد ایرانی را می خوانند. این رسم سبب می شود عروس و داماد در حضور دیگران دوباره تعهداتشان نسبت به یکدیگر را یادآور شده و این امر سبب پایبندی بیشتر آنها به ازدواجشان خواهد شد.

گسترش دادن روابط

انسان همواره اجتماعی بوده و از تنهایی و داشتن افراد فامیل کم یا آشنایانی مختصر ابراز ناراحتی می کند. برگزاری مراسم عروسی سبب می شود دامنه روابط خانواده ها بالاتر رفته و افراد فامیل و دوستان افزایش یابد. طی مراسمات مربوط به ازدواج دو نفر بارها افراد فامیل و دوستان در کنار هم قرار گرفته و با هم روبرو شده و آشنایی های بیشتر ایجاد می شود.

این آشنایی ها منجر به رفت و آمدهای بیشتر و گاهی وصلت های جدیدی نیز می شود. بنابراین می توان گفت هدف دیگر از برگزاری مراسم عروسی، ایجاد روابط بیشتر برای عروس و داماد و تمام میهمانان دو خانواده می باشد.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857