09179130177

رایج ترین اشتباهات مهمانان در عروسی

در مراسمات عروسی اشتباهاتی رایج از سمت میهمانان اتفاق می افتد که برای عروس و داماد و گاهی برای دیگر میهمانان نیز ایجاد دردسر می کند. وقتی کارتی به مناسبت دعوت به عروسی برای افراد ارسال می شود پیوست با آن قوانینی نیز وجود دارد که گاهی ذکر شده و گاهی نیز شامل تمام مراسمات می شود و نیاز به ذکر ندارد و میهمانان ملزم به رعایت آن هستند.

اشتباهات میهمانان گاهی دردسر و مشکلات بسیار زیادی را برای عروس و داماد وخانواده هایشان به وجود می آورد بنابراین نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. هیچ کس حق ندارد مهمترین شب زندگی دو نفر را به دلایل شخصی خودش و اشتباهات و ندانم کاری خراب کند.

بدون دعوت شخصی را با خود به عروسی بردن

گاهی مشاهده می شود که شخصی به جشن عروسی دعوت می شود اما یکی از دوستان یا شخصی که برایش عزیز می باشد را با خود همراه می برد. همان طور که می دانیم سالن و تالار عروسی با توجه به تعداد میهمان ها انتخاب می شود و همچنین تدارکات، گیف های جشن و موارد پذیرایی نیز با توجه به تعداد میهمانان تهیه می شود. اگر شخص یا اشخاصی از بین میهمانان با خود همراهی را بدون دعوت آورده باشد، تالار با کمبود جا و مشکل در پذیرایی مواجه خواهد شد که این اتفاق برای عروس و داماد بسیار زجر آور و ناراحت کننده است.

همراه بردن کودکان در جشن مخصوص بزرگ ترها

یکی دیگر از اشتباهات میهمانان همراه بردن کودکان در جشن هایی است که تاکید شده از آوردن کودکان خودداری نمایید. برخی از خانواده ها می خواهند در جشن عروسی فقط بزرگترها حضور داشته باشند و برای این کار نیز دلایل شخصی خود را دارند، ایجاد رفاه بیشتر برای میهمانان از جمله این دلایل می باشد.

برخی از میهمانان به بهانه هایی مانند کسی برای نگه داری کودکشان نبوده یا مثلا فرزند من نوزاد است و نیاز به جا و پذیرایی ندارد، این قانون را نادیده می گیرند. این اشتباه سبب ایجاد مزاحمت و همچنین بی احترامی به افرادی می شود که در این مراسم حضور دارند.

مزاحمت بیش از حد برای عروس و داماد

بسیار طبیعی است که میهمانان تمایل به گرفتن عکس یادگاری با عروس و داماد داشته باشند. اما اگر قرار باشد تمام میهمانان و هر کدام چندین عکس بگیرند، سبب خستگی عروس و داماد خواهند شد. در مورد گرفتن عکس یادگاری این مورد نیز از اشتباهات می باشد که میهمانان از عکاس عروسی درخواست کنند از آنها عکس شخصی بگیرد.

عدم رعایت نظم مخصوصا در زمان پذیرایی

در زمان پذیرایی مخصوصا در پذیرایی سلف سرویس برخی از میهمانان رعایت نظم و نزاکت را از یاد برده و به سمت میزهای پذیرایی حمله می کنند. این رفتار بسیار ناشایست بوده و ممکن است میز با کمبود غذایی مواجه شده و به میهمانی غذا نرسد یا کمتر برسد زیرا فردی تصمیم داشته بیش از حد غذایی را میل کند. این رفتار حمله مانند سبب به هم ریختگی میزهای پذیرایی نیز شده و اصلا جلوه ظاهری خوبی ندارد.

بدون پاسخ گذاشتن پیام دعوت یا دیر پاسخ دادن

امروز بر روی کارت های دعوت ذکر می شود که در صورت عدم شرکت در مراسم عروسی لطفا از چند روز قبل اطلاع بدهید و شماره ای به همین منظور بر روی کارت دعوت قرار داده می شود. ادب و احترام ایجاب می کند که این پیام بدون پاسخ نماند و اگر به هر دلیلی فرد قادر به حضور نیست، پیام تشکر و اطلاع رسانی را ارسال نماید. برخی از افراد این پیام را نادیده گرفته یا دیرتر از زمان مقرر ارسال می کنند و سبب می شوند تدارکات لازم برای شرکت آنها انجام شده و هزینه ی هنگفتی بر دوش عروس و داماد قرار گیرد.

سروصدای زیاد

اگر میهمانان سکوت را رعایت نکنند فضایی پر همهمه و غیر قابل تحمل را به وجود خواهند آورد. صحبت کردن با صدای بلند، استفاده بیش از حد از تلفن همراه، کم نکردن صدای زنگ تلفن، پخش موسیقی از تلفن همراه از جمله مواردی هستند که از سمت میهمانان انجام شده و سبب ایجاد ناراحتی برای دیگر میهمانان می شود.

استفاده از نوشیدنی های الکی و ایجاد مزاحمت برای میهمانان

از دیگر اتفاقاتی که در مراسمات عروسی بسیار به چشم می خورد، استفاده بیش از حد نوشیدنی های الکی توسط برخی از میهمانان می باشد. خلقیاتی که افراد در زمان مصرف الکل پیدا می کنند برای دیگر میهمانان و خانواده عروس و داماد سبب نگرانی و ناراحتی خواهد شد. این اشتباه میهمانان نیز باید مورد توجه قرار گرفته و تذکرات لازم قبل از مراسم عروسی داده شود.

پوشیدن لباس خارج از تم عروسی

برخی از عروس و دامادها تصمیم می گیرند در جشن عروسی خود تم رنگی خاصی را رعایت کنند و به همین سبب از قبل به میهمانان اعلام می کنند. این در خواست ممکن است نپوشیدن لباس سفید باشد که میهمانان باید آن را رعایت کنند.

برخی از میهمانان این تذکر و درخواست را نادیده گرفته و لباسی سفید به رنگ لباس عروس می پوشند. بریخ از میهمانان نیز رنگی کاملا در تضاد با تم درخواست شده را استفاده کرده و این کار سبب ایجاد بی نظمی و هدر رفتن زحمات دیگران می شود.

پرخوری و یا در نظر نگرفتن ممنوعیت های غذایی شان

افرادی که دارای آلرژی هستند و یا به دلیل بیماری ممنوعیت های غذایی دارند باید توجه داشته باشند که در مراسم عروسی نیز  این رژیم را رعایت کنند. اگر شخصی به دلیل میل کردن مورادی که برایش ممنوعیت دارد دچار عارضه ای شود سبب ناراحتی عروس و داماد ودیگر میهمان ها شده و جشن عروسی را به سمت نگرانی می کشد. همچنین افرادی که پرخوری می کنند ممکن است دچار مشکلی شده که نیاز به درمان پیدا کنند و این اتفاق نیز زحمت و نگرانی دیگران را سبب خواهد شد.

عدم رعایت ادب با دیگر میهمانان و پرسنل تالار

میهمانان باید با یکدیگر و پرسنل و مهمانداران کاملا با ادب و نزاکت رفتار کرده و نظرات شخصی و خصومت هایشان را در مجلس عروسی مطرح نکنند. انجام ندادن هر یک از این رفتارها سبب ایجاد تنش و به هم ریختن نظم مجلس عروسی شده و ناراحتی عروس و داماد را فراهم خواهد کرد.

هدیه ندادن به عروس و داماد

عروس و داماد هزینه زیادی را برای جشن عروسی در نظر می گیرند و هدایایی که از سمت مهمانان دریافت می کنند می تواند بخشی از هزینه های آنها را جبران کند. برخی از میهمانان عروسی و جشن را وظیفه ی عروس و داماد دانسته و معتقدند که نباید هدیه ای به آنها بدهند. این اشتباه نیز از سمت میهمانان به کرات دیده شده و سبب دلخوری عروس و داماد و خانواده شان می شود.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857