09179130177

برگزاری مراسم عقد در فضای باز

برگزاری مراسم عقد در فضای باز بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها برای روزهای خوش آب و هوای سال می باشد. چون عروس و داماد برای برگزاری مراسم عقد سنگ تمام گذاشته و سعی می کنند بهترین لحظات زندگیشان را در مکانی برگزار کنند که بسیار زیبا و رویایی بوده و هیچ کم و کاستی نداشته باشد.

از طرفی با شیوع کووید 19 نگرانی بابت رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر شده و به دغدغه ای جدی و بزرگ تبدیل شده است. با توجه به این مورد افراد بیشتری تصمیم می گیرند که مراسم عقد خود را در فضای باز برگزار کنند.

مراسم عقد در فضای باز

بدون شک برگزاری مراسم عقد در فضای باز بسیار بهتر از سالن های بسته می باشد، اما بدون توجه و در نظر نگرفتن امکانات و خدمات ممکن است نتیجه ای کاملا عکس در پی داشته باشد. هر فضایی دارای امکانات و ارائه ی خدمات به روش خود می باشد که با تحقیقات و مقایسه ی آنها با یکدیگر می توانید بهترین را انتخاب کنید. برای مقایسه باید به نکات زیر توجه کرده و آنها را بررسی کنید:

انتخاب سالن با توجه به تعداد مهمان ها

هر دو خانواده و عروس و داماد تلاششان در رضایت کامل مهمان ها از مراسم می باشد. به همین دلیل یکی از مهم ترین مواردی که باید برای برگزاری مراسم عقد در فضای باز در نظر بگیرند، فضای کافی باغ عقد می باشد. با توجه به اینکه تعداد مهمان ها چند نفر است باید باغی را انتخاب و رزرو کنند که تمام افراد حاضر در آن در رفاه کامل پذیرایی شوند و یا به شادی و پایکوبی بپردازند.

برگزاری مراسم عقد د فضای باز بر اساس بودجه

اولین نکته که باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب باغی است که با هزینه ای که در نظر دارید متناسب باشد. برای اینکه خانواده ها بعدا دچار مشکل نشوند و یا هزینه های بالا طعم شیرین این لحظات را از بین نبرد، در انتخاب مواردی مانند باغ عروسی هم به دنبال جایی هستند که قیمتی مناسب داشته باشد. با توجه به تنوع بسیار زیاد در باغ های عقد، با مقایسه باغ های مختلف می توان براحتی گزینه هایی که با میزان بودجه شما تناسب دارند را انتخاب کنید.

در نظر گرفتن آب و هوا

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان برگزاری مراسم عقد در فضای باز باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط جوی و آب وهوا می باشد. اینکه مراسم عقد در چه فصلی انجام می شود بسیار مهم است تا در صورت بارش های احتمالی دچار مشکل نشوید.

داشتن فضای کافی برای پارکینگ

یکی از دغدغه هایی که مهمان ها در مراسم عقد دارند جای پارک مناسب برای خودرو است. باغ ها معمولا در فضاهای خارج از شهر بوده و مجهز به فضاهای بسیار بزرگ به منظور پارکینگ می باشند. تالارها معمولا در حاشیه خیابان ها بوده و معمولا از نظر پارکینگ دچار محدودیت هستند. وقتی مهمان خودرو را در جای مناسبی پارک کرده باشد خیالش در طول مهمانی و برگزاری مراسم کاملا راحت می باشد.

بررسی نظرات سایر افراد از باغ

میزان رضایت افرادی که قبلا این مکان را برای مراسم عقد انتخاب کرده اند به شما کمک می کند تا متوجه شوید جای درستی را انتخاب کرده اید یا خیر. پیدا کردن مشتری های قبلی و حرف زدن با آنها تقریبا غیر ممکن است اما معمولا باغ عقدها دارای سایت بوده و با ورود با این سایتها می توانید میزان رضایت آنها را ببینید.

توجه به خدمات باغ عقد

مواردی از جمله داشتن سفره عقد، برگزاری مراسم آتش بازی، شمع آرایی، پرواز بالن آرزوها، فیلمبرداری و عکاسی، تزیینات و گل آرایی مکان عقد از مواردی است که عروس و دامادها خیلی به آن اهمیت داده و می خواهند که کاملا خاص و عالی برگزار شود.

در ابتدای انتخاب باغ باید توجه داشته باشید که این خدمات را ارائه می دهند یا خیر؟ در غیر این صورت یا باید مکان دیگری را انتخاب کنید یا خودتان وسایل مورد نیاز را تهیه کرده و زمانی را به آنها اختصاص دهید. برای داشتن خیالی راحت بهتر است این خدمات را خود باغ عقد انجام دهد.

داشتن فضای مناسب برای عکاسی

در مراسم عقد خانواده و مهمان ها اقدام به گرفتن عکس هایی برای یادگاری می کنند. عروس و داماد نیز بعد از آتلیه بیشترین عکس را در این فضا گرفته و فیلمبرداری از مراسم نیز دارند. وقتی باغ عقد دارای لوکیشن های زیبایی مانند آبگیر و آبنماهای دست ساز، یا هر لوکیشن خاصی برای عکاسی باشد و همچنین طبیعت زیبایش سبب ساز عکس هایی رویایی و بی نظیر خواهد بود. توجه به فضای طبیعی و این لوکیشن ها از مواردی است که در برگزاری مراسم عقد در فضای باز نباید از آن غافل شوید.

رزرو باغ عقد

مراسم عقد را نمی توان از ماهها قبل پیش بینی کرد اما همین که ازدواج بین دو نفر قطعی می شود به سرعت باید در مورد مکان عقد تصمیم گیری شود و اقدام به رزرو باغ صورت گیرد. این مساله خصوصا در روزهایی از سال که با مناسبت خاصی تقارن دارند اهمیت بیشتری پیدا می کنند. چون اغلب افراد این روزها را برای مراسم عقد و ازدواج انتخاب نموده و باغ ها رزرو میشوند.

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857