09179130177

انواع سبک مراسم عروسی کدامند

سبک مراسم عروسی در فرهنگ ها و کشورهای مختلف تفاوت های زیادی داشته و نوع پوشش، نحوه برگزاری مراسم و دیزاین های انجام شده و رنگ بندی و غیره منحصر به فرد هستند. علاوه بر مراسم عروسی با سبک های معمول، برخی از افراد ترجیح می دهند برای مهم ترین روز زندگی خود سبک و استایل خاصی را انتخاب کنند.

مراسم عروسی به سبک بوهو

سبک بوهو برگرفته از زندگی کوچ نشینان کشور چک بوده و مورد پسند کسانی است که به هنر، موسیقی و طبیعت علاقه مند هستند. هر چیزی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد از وسایل تا اکسسوری ها همگی الهام از طبیعت گرفته اند.

چوب، فانوس، شمع و گلهای طبیعی در این سبک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تزیین میز عقد، میز مهمانان، کارت عروسی و گیف های مورد استفاده همگی از وسایل کاملا طبیعی استفاده می کنند. رنگ های بژ، خردلی، سبز و آبی که یادآور طبیعت هستند در این سبک بسیار مشاهده می شود. لباس عروس با دامن های حریر و ریزشی، موی باز، آرایش لایت و دسته گلی از گل های وحشی مورد تایید این سبک می باشد.

مراسم عروسی به سبک کلاسیک

کلاسیک سبکی ساده و نوستالژی برای مجلس عروسی می باشد که از مشخصه های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از پر بر روی کلاه یا تاج عروس
استفاده از گردنبند مروارید برای عروس
در نظر گرفتن ماشین های قدیمی با رنگ قرمز به عنوان ماشین عروس
پوشیدن دستکش تور برای عروس
استفاده از لباس های تور و پرنسسی برای عروس
گل های مورد استفاده در این سبک برای تزیینات و دسته گل عروس شاما رز، میخک و ارکیده می باشند
رنگ های مورد استفاده در مراسم عروسی به سبک کلاسیک شیری، نقره ای، طلایی و نباتی هستند.

برگزاری مراسم عروسی به سبک فانتزی

افرادی که می خواهند جشن عروسیشان پر از رنگ های شاد باشد و موسیقی شاد طنین انداز این مراسم باید مراسم به سبک فانتزی را انتخاب کنند. گیف عروسی با طراحی خاص و کاملا فانتزی، کارت دعوت با تصاویر فانتزی و منحصر به فرد را از یاد نبرید.

برای داشتن مراسم هر چه شادتر باید به مهمان ها توصیه شود که از رنگ های شاد استفاده کرده و لباسشان را از این رنگ ها انتخاب کنند. اگر تمایل به محدود کردن مهمان ها ندارید، لباس ساقدوش را از رنگ های شاد انتخاب کرده و گل آرایی و نورپردازی های داخل سالن را از بهترین و شادترین رنگ ها انتخاب کنید.

سبک عروسی وینتیج

در سبک وینتیج باید جزییاتی از مدل های قدیمی را در کنار مدل های مدرن مورد استفاده قرار داد. مثلا در مورد لباس عروس یا ساقدوش باید یک یا دو مورد از تزیینات لباس های قدیمی را انجام داد. آستین پفی، دست کش های تور، لباس هایی با یقه یا سر آستین تور دوزی شده، دامن پلیسه و یقه پوشیده همگی از مشخصه های لباس های قدیمی بوده که با انتخاب و سلیقه عروس یک یا دو مورد را باید بر روی لباس وی پیاده کرد. از دیگر مشخصه های عروسی به سبک وینتیج باید به موارد زیر اشاره کرد:

کیک های ساده بدون فوندانت، بدون روکش یا نیمه روکش
دسته گل بدون زرق و برق که گل های گران قیمت نداشته و با گل های وحشی درست شده باشد
کارت عروسی به سبک وینتیج باید دارای طرح های خاص وینتیج بوده و به رنگ های ملیح انتخاب شود

مراسم عروسی به سبک روستیک

برای برگزاری مراسم عروسی به سبک روستیک احتیاج به المان های روستایی دارید و نیاز نیست مراسم خود را حتما در یک روستا برگزار کنید. از نیمکت های چوبی و فانوس در تزیینات مربوط به این مراسم استفاده کرده و کارت های دعوت را با چوب، تور و کنف درست کنید. از دیگر نمادهای عروسی روستیک موارد زیر می باشند:

استفاده از مواد خام در تهیه گیف و دیگر تزیینات
استفاده از کارت عروسی دست ساز
عدم استفاده از وسایل زرق و برق دار
نورپردازی با فانوس و ریسه
لباس عروس آستین دار و راحت
کیک شبیه تنه درخت یا چوب و دارای المان های طبیعی مانند تزیین با گل های وحشی
دسته گل تهیه شده از گل های وحشی
تاج عروس دارای تزیینات با گل های ظریف و وحشی باشد
طراحی و تزیینات کاملا ساده و بدون آلایش

برگزاری عروسی مدرن

در برگزاری مراسم عروسی به سبک مدرن نیازمند تزیینات خاصی هستید از جمله اینکه صندلی ها را با پاپیون و پارچه های ساتن تزیین کنید. لباس و آرایش عروس باید در کمال سادگی انجام شود و نیاز به پوشیدن لباس هایی مملو از سنگ دوزی و مدل دار و چین و تورهای طرح دار و عجیب غریب نیست.

استفاده از گل با رنگ های ملیح و روشن از دیگر ملزومات عروسی مدرن می باشد. لباس ساقدوش را نیز کاملا ساده و ترجیحا بلند انتخاب کنید که دارای رنگ های ملیح مانند مرجانی و بژ باشند. هماهنگی در وسایل مورد استفاده و تزیینات و رنگ ها را در این سبک کاملا جوی گرفته و به آن توجه ویژه داشته باشید.

برگزاری مراسم عروسی به سبک دریایی

یکی از لاکچری ترین و رویایی ترین مراسمات عروسی، برگزاری جشن در ساحل و کنار دریا می باشد. برای برگزاری مراسم به سبک دریایی باید به هتل تالارهایی مراجعه کنید که چنین خدماتی دارند، برخی از این هتل تالارها که دارای ساحل اختصاصی هستند، پیش بینی این گونه مراسم را نیز در خدمات خود داشته و در صورت درخواست می توانند بهترین همکاری را با شما داشته باشند. باید توجه داشته باشید که هتل تالار مجوزات لازم برای برگزاری مراسم عروسی را در کنار دریا داشته باشد تا با مشکلی مواجه نشوید.

جشن عروسی کنار دریا نیازمند گل آرایی می باشد که با تم دریا در تناسب باشد، استفاده از گل های آبی، صورتی و سفید برای تزیینات بسیار توصیه می شود. در تزیینات صندلی و میز میهمانان استفاده از تور و حریر سفید و آبی می تواند بهترین گزینه باشد. لباس و آرایش عروس محدودیتی نداشته اما برای ارحتی در زمان رقصیدن استفاده از کفش های با پاشنه بلند توصیه نمی شود.

سبک عروسی یونیک یا خلاق

برخی از عروس و دامادها برای پایین آوردن هزینه های مراسم عروسی شان تصمیم می گیرند به کمک خانواده و دوستانشان مراسم را برگزار کنند. انجام تدارکات و  تزیینات مربوط به سالن برگزاری مراسم عروسی، طراحی گیف و کارت عروسی را با هنر و خلاقیتی که دارند انجام می دهند. با انجام و اجرای سلیقه و نظراتی که دارند مراسم عروسی آنها در سبکی کاملا دلخواه و منحصر به فرد برگزار خواهد شد.

افراد جسور به این سبک علاقه نشان داده و با اعتماد به نفسی که دارند بهترین کارها را برای برگزاری بهترین مراسم عروسیشان انجام می دهند. این جشن عروسی متفاوت و خاص برای تمام مهمان ها نیز هیجان انگیز و فراموش نشدنی خواهد بود.

سبک مراسم عروسی لاکچری

پرهزینه ترین و پر طرفدارترین سبک برای برگزاری مراسم عروسی سبک لاکچری می باشد. عروس و داماد تمام تلاش خود را دارند که مراسم عروسی خود را در شکوه و تجملات برگزار کرده و هزینه زیادی را نیز صرف این خواسته می کنند.  کارهایی که باید برای مراسم عروسی لاکچری انجام داد شامل موارد زیر می باشد:

برگزاری مراسم عروسی در فضای باز و باغ تالارهای بزرگ

استفاده از ماشین های خاص و گران قیمت برای ماشین عروس

استفاده از لباس عروس پر زرق و برق و پرنسسی و دنباله دار

پذیرایی از مهمان ها به روش سلف سرویس

فیلمبرداری و عکاسی با تجهیزات بسیار مدرن

برگزاری مراسم عروسی با سبک های مختلف

اجرای هر یک از سبک های مراسم عروسی نیاز به دیزاین و انتخاب رنگ و چیدمان مناسب و غیره می باشد. به همین دلیل اغلب افراد به تنهایی نمی توانند تمام جزئیات را به درستی فراهم کنند

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857