09179130177

فلسفه تور عروسی

تور عروسی یکی از اکسسوری‌هایی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف اکنون که جزئی از لباس عروس محسوب می‌شود در گذشته استفاده از تور فلسفه‌ی خاص خود را داشته است. تور در برخی از کشورها برای پنهان ماندن چهره عروس از ارواح خبیثه بوده است و در برخی از کشورها نشانی از پاکدامنی و عفت وی محسوب می‌شده است. اگر مراسم ازدواج شما نزدیک است و به دنبال انتخاب تور عروس هستید و می‌خواهید ابتدا در مورد فلسفه‌ی استفاده از آن مطالعه‌ای داشته باشید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به سوال فلسفه تور عروسی چیست؟ پاسخ بدهیم.

فلسفه و تاریخچه تور عروسی

همان طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم استفاده از تور عروس از گذشته‌های بسیار دور بنا به اعتقادات و فرهنگ در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این تور در رم باستان نشانی از الهه ازدواج بوده است. در آن تمدن تور عروس زرد رنگ بوده و دور تا دور بدن عروس را می‌پوشانده است. در کشورهای شرقی  این تور را روی صورت دختری انداخته که به زودی قرار است ازدواج کند. آنها بر این باور بودند که فردی که به تازگی قرار است ازدواج کند در معرض خطر ارواح و شیاطین بوده و با این تور از گزند آنها محافظت می‌شود.

در جوامع غربی تور را نشانی از پاکدامنی و عفت دانسته و به آن اهمیتی بالاتر از لباس عروس می‌داده اند، این تور در برخی از جوامع نیز نشانی از دلدادگی و وفاداری بوده است. افراد مذهبی از این تور برای دیده نشدن صورت عروس قبل از خوانده شدن خطبه عقد استفاده می‌کردند و بعد از جاری شدن عقد داماد می‌توانسته تور را بردارد و صورت عروس و همسرش را ببیند. در کشور ما هم از تور عروس برای عقد نیز استفاده می‌کنند.

دلیل استفاده از تور عروس

در برخی از جوامع تور همچنان به نشان همراهی و دلدادگی عروس به داماد مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا از طرف جوامع سنتی جزئی از آداب رسوم بوده و عروس می‌بایست از آن استفاده کند. گذشته از این موارد و الزام استفاده از تور به دلیل سنت و رسوم، عروس‌هایی نیز مشاهده می‌شوند که از تور استفاده نکرده و به تاج کفایت می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب بهترین مدل تور عروس

اکنون شما به هر دلیلی که تصمیم به استفاده از تور عروس گرفته اید بهتر است نکاتی را بدانید تا انتخاب بهتری داشته باشید. تور عروس باید کاملا متناسب با اندام و هیکل عروس و در تناسب کامل با لباس و آرایش او نیز باشد. تور عروس دارای مدل‌های مختلف و بسیار زیادی است. به طور مثال تورهای بسیار بلند که حتی از لباس عروس هم بلندتر بوده و یا تورهای کوتاه که تا روی کمر عروس را می‌پوشاند. تورهای یک لایه و چند لایه، تورهایی که دارای تزئیناتی از قبیل سنگ دوزی، نقاشی و غیره هستند نیز برای تور عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تنوع در این اکسسوری زیبای عروس خانم نسبت به جنس نیز بوده و از جنس‌های معمولی تا پارچه‌های ابریشمی و گران قیمت را شامل می‌شود. برای رنگ و نوع تزئینات روی تور نیز باید انتخابی متناسب با لباس عروس، دسته گل و نوع آرایش او داشت تا زیبایی یکدیگر را تکمیل کنند. قد عروس خانم، شکل و گردی صورت و همچنین لاغر اندام یا تپل بودن عروس نیز تاثیر بسیار زیادی برای انتخاب تور او دارد.

تور عروس برای افراد قد بلند

اگر عروس با قد بلند و در حد متوسط هستید، برای استفاده از تور هیچ محدودیتی ندارید اما اگر تمایل ندارید که قد بلندتان زیاد به چشم بیاید استفاده از تورهای متوسط و کوتاه بهترین گزینه برای شما است.

تور عروس برای افراد قد کوتاه

برای عروس خانم‌هایی که قد کوتاهی دارند یا دوست دارند قدشان بلندتر دیده شود، استفاده از تورهای بلند را توصیه می‌کنیم. تورهای ساده و بدون آهار که تا پایین لباس عروس باشد، قد را کشیده و بلندتر نشان می‌دهد.

تور عروس برای افراد چاق

برای صورت‌های گرد باید تور در قسمت بالاتری از سر قرار بگیرد و دارای قد بالای 50 سانت باشد.

تور عروس برای صورت مربعی

تورهای گرد و آبشاری برای صورت‌هایی که فرم مربعی دارند مناسب است.

تور عروس برای صورت‌های کشیده

برای صورت‌های مستطیلی و کشیده تورهایی استفاده کنید که بلند نباشند و پف زیادی در بالای سر داشته باشد.

موارد دیگر در خرید تور عروسی

برای لباس عروس‌هایی که دارای جزئیات زیادی هستند، تورهای 50 سانتی بهترین انتخاب است. این تورها همچنین برای لباس‌هایی که در قسمت پشت مدل و طرح خاصی داشته یا پشت باز هستند، که تمایل دارید حتما دیده شود نیز مناسب است.

تورهایی که قد آنها تا نوک انگشت دست و یا تا زانو باشد، برای تمام لباس‌ها از دنباله دار تا بدون دنباله مناسب هستند.
عروس خانم‌هایی که به دنبال برگزاری مراسم عروسی لاکچری و پر زرق و برقی دارند از تورهای شاین، براق و بلند استفاده کنند تا شکوه بیشتری پیدا کنند.

تورهایی که دارای زیورآلات رنگی هستند را باید متناسب با رنگ آرایش عروس، دسته گل و لباس او در نظر گرفت. بدون شک یک تور با اکسسوری‌های رنگارنگ متناسب با یک لباس سفید و آرایش ملیح نخواهد بود.

لباس پرکار و پر زرق و برق نیاز به تور ساده داشته و استفاده از تورهای کار شده اصلا جایز نیست.

هر اندازه پف لباس شما بیشتر باشد، باید از تور کوتاه‌تری استفاده کنید.

لباس‌های پرنسس و مدل ماهی یا چارلستون با یک تور بلند ست شده و زیبایی آنها کامل خواهد شد.

اگر لباس عروس ساده‌ای را انتخاب کرده‌اید، تورهای پرکار برای شما گزینه ی مناسبی هستند.

اگر دوست دارید از تورهای بسیار بلند و بیشتر از سه متر استفاده کنید بهتر است سبک لباس عروس و آرایش کلاسیک را انتخاب کنید.

اگر شینیون ساده ای را برای موهایتان در نظر دارید استفاده از تورهای چند لایه را به شما توصیه می‌کنیم

افرادی که دوست دارند تور عروس در ابتدای مراسم روی صورت آنها باشد، بهتر است از تورهای چند لایه استفاده کنند که در بالای سر وصل شده باشد.

لباس عروس‌هایی که دنباله ندارند، در کنار تورهای 50 سانتی و تا آرنج، کامل و زیبا خواهند بود.

تور لباس عروس و فلسفه استفاده از آن

تور لباس عروس از گذشته‌های دور تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است، برخی جوامع آن را نشان پاکدامنی عروس و برخی دیگر از تور برای محافظت از عروس دربرابر ارواح استفاده می کردند. 

سوالات پر تکرار کاربران درباره تشریفات مجالس در شیراز

قیمت تشریفات عروسی در شیراز چقدر است؟

قیمت تشریفات عروسی در شیراز شاید با دیگر شهرهای ایران متفاوت باشد. اما در همه شهرها این قیمت به مواردی چون نوع باغ یا تالار، تعداد میهمانان، نوع سرویس دهی، تعداد خدمه و پیش خدمت، نوع پلن های اجرایی توسط تشریفات، غذا، میوه و وسایل پذیرایی، موقعیت جغرافیایی تشریفات و ... بستگی خواهد داشت. بسیاری از تشریفات با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بهترین پلن را برای شما اجرا خواهند کرد که باید در این رابطه با تشریفات مورد نظر به توافق برسید.

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب در شیراز چیست؟

یک تیم تشریفات خدمات مجالس خوب بایستی به بودجه شما نگاه میکند و طبق آن بهترین پلن را پیاده سازی نمایند. 

مشاوره رایگان و همراهی دوستانه، اهمیت ویژه به دیزاین، موزیک و نورپردازی خوب، پذیرایی مناسب و شایسته از مهمانان، ارائه غذای با کیفیت و ... نیز جزو دیگر ویژگی های مهم یک تشریفات مجالس خوب می باشد.

تشریفات عروسی خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن جایگاه ورود عروس و داماد خاص،گل آرایی مناسب ورودی تالار، داشتن سیستم صوتی و نورپردازی خوب، دارا بودن گروه موسیقی و استیج، داشتن جایگاهی برای عروس و داماد، داشتن اتاق پرو لباس بزرگ، داشتن اتاق عقد تمیز و به روز، استفاده از روکش صندلی و رومیزی های با رنگ های شاد، پذیرایی مناسب از مهمانان، سرویس های بهداشتی تمیز، موقعیت مناسب برای دسترسی سالن و ... جزو مهمترین ویژگی های یک تشریفات عروسی خوب می باشد. همچنین تشریفات عروسی خوب مهمانی را با یک شام خوب تمام می کند.

تشریفات مجالس جیوانجی چه خدماتی به عروس و دامادها ارائه می‌دهد؟

مهمترین وظیفه یک تشریفات مجالس پذیرایی با کیفیت و شایسته از مهمانان میباشد.

 • انتخاب یک تالار یا باغ عروسی متناسب با سلیقه، تعداد مهمانان و بودجه عروس و داماد
 • گل آرایی تالار یا باغ و تزئین اتاق عقد، سفره عقد و جایگاه عروس و داماد
 • معرفی گروه های موسیقی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی گروه‌های فیلم‌برداری و عکاسی متناسب با سلیقه و بودجه‌
 • معرفی به فروشگاه‌ها‌ی تهیه کارت عروسی
 • معرفی عروس و داماد به آرایشگاه های مناسب و متناسب با بوجه
 • معرفی عروس و داماد به فروشگاه های لباس عروس و کت شلوار
 • معرفی خودرو های اجاره ای جهت ماشین عروس
 • معرفی به گل فروشی ها برای گل آرایی ماشین عروس

چه چیزهایی باید قبل از قرارداد با تشریفات مجالس بررسی شود؟

قبل از امضای قرارداد، در مورد مسایل زیر با تشریفات مجالس صحبت کنید و به توافق برسید:

 • مطمئن شوید که تشریفات عروسی شما فکر همه جای کار را کرده است.
 • نوع پوشش خدمه چگونه است.
 • زمان برگزاری جشن را دقیق ذکر کنید.
 • از مدیریت سالن راجع به محدودیت های خاص بپرسید.
 • نحوه پرداخت هزینه هزینه های جانبی اضافه
 • شرایط نگهداری و سرو غذاهای عروسی

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است. با این مقاله همراه شوید تا با بخش های مختلف تشریفات مراسم نامزدی آشنا شوید.

جشن نامزدی

نامزدی بر اساس توافق دو خانواده و پسر و دختر دورانی قبل از ازدواج است که دو خانواده و دختر و پسر با هم آشنا می شوند و این دوران تا قبل از برگزاری مراسم عروسی ادامه پیدا می کند. گرفتن و برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم و رسوم خانواده ها متفاوت است. برخی از خانواده ها مراسم نامزدی را به صورت یک مهمانی خانوادگی برگزار می کنند و برخی دیگر جشن نامزدی را با جشن عقدکنان یکی کرده و جشن عقد مفصلی می گیرند. بنابراین جشن نامزدی می تواند یک مهمانی خصوصی یا یک جشن مفصل باشد. دوران نامزدی جز بهترین و شیرین ترین دوران زندگی است.

انتخاب حلقه نامزدی، از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

یکی از مهمترین و اولین نکات در برنامه ریزی برای گرفتن جشن نامزدی انتخاب و خرید حلقه است. انتخاب حلقه در تشریفات مراسم نامزدی می تواند توسط خانواده پسر انتخاب شود یا برخی از خانواده ها عروس خانم را نیز همراه خود می برند تا به سلیقه او حلقه را انتخاب کنند. از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی ، خرید یک جای حلقه شیک و زیبا می باشد.

میز آرایی میز نامزدی ، از دیگر قسمت های تشریفات مراسم نامزدی

میز نامزدی یکی دیگر از قسمت های مهم در تشریفات مراسم نامزدی است. ابتدا باید با توجه به اندازه مهمان ها، اندازه میزتان را انتخاب کنید و سپس ایده ای برای تزیین آن را انتخاب کنید. می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه درست کنید و میز را جلوی آنها قرار دهید یا می توانید میز را در گوشه ای قرار دهید. می توانید از میزهای با ارتفاع های مختلف استفاده کنید و آنها را کنار هم قرار دهید که نمای بسیار زیبایی را بوجود می آورد. برای روی میزها بهتر است از پارچه نباتی رنگی، تورهای اکلیلی و یا پارچه های سرمه دوزی استفاده کنید و برای زیباتر شدن میزها، پارچه را در قسمت فواصل میز فرو ببرید. وسایلی که بر روی میز نامزدی چیده می شود، سلیقه ای هستند و مانند سفره عقد نیست. معمولا بر روی میز نامزدی حلقه، چادر، قرآن، میوه، شیرینی و … چیده می شود. برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید. از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. در برخی مراسمات نامزدی، کیک هم بر روی میز گذاشته می شود. می توانید برای یادبود هم نقل یا چیز دیگری در نظر بگیرید تا در مراسم به مهمان ها بدهید.

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

مراسم نامزدی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روز در زندگی هر دختر یا پسری است. همه افراد دوست دارند همه چیز در این روز عالی و بی نقص باشد. برای داشتن یک مراسم خوب و بیاد ماندنی باید برای تشریفات مراسم نامزدی از قبل برنامه ریزی کرد. اما برای خیلی ها این سوال پیش می آید که تشریفات مراسم نامزدی شامل چه چیزهایی است.

هزینه عروسی چقدر است؟

موضوع چالش برانگیزی که امروزه در اولویت همگان است این موضوع میباشد که برگزاری مراسم عروسی چقدر هزینه دارد ؟ تقریبا میشه گفت که تمامی هزینه های شما بستگی به میزان انتظار شما از مراسم عروسی دارد میتوانید از قسمت پکیج های عروسی که در قسمت سایت قرار دارد میزان انتظار خود را از برگزاری مراسم خود تخمین بزنید و برسی کنید که به چه خدماتی برای خدمات مجالس خود نیازمندید برگزاری جشن عروسی برنامه ریزی شده در زمان بندی کارها و هزینه ها خیلی صرفه جویی میکند از جمله از هزینه های ناگهانی جلوگیری کرده و از استرس نگرانی شما می کاهد

قانون اول: هزینه خاصی برای تشریفات عروسی  وجود ندارد

تمامی قیمت  تشریفات مجالس   به انتظار شما از سبک مراسمی که برای عروسی خود مد نظر دارید دارد  همینطور  میتوانید از قسمت پکیج  عروسی   خدماتی که  تشریفات عروسی ژوان برای شما در نظر گرفته استفاده کنید

جنبه هایی که باید در نظر گرفته شوند

اما بیایید به هزینه های واقعی عروسی شما برسیم . هزینه هایی وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانید از آنها صرف نظر کنید و البته صحبت ما در مورد مراسم است که هزینه ای اجتناب ناپذیر دارد. بدیهی است که هزینه ها با توجه به انتخاب مراسم متفاوت خواهد بود

نحوه محاسبه بودجه عروسی

۱-تعداد مهمانان را مشخص کنید

تهیه لیست مهمانان اولین قدم قبل از شروع برنامه ریزی برای یک روز بزرگ است. انتخاب مکان و بدیهی است که منو به تعداد مهمانان بستگی دارد که باید شرایط کیفیت و قیمت را برآورده کند.

۲-مکان و پذیرایی را  انتخاب کنید

۳- هزینه عکاس عروسی

خدماتی که بدون آن نمی توانید انجام دهید  عکاس عروسی  است : در این اشتباه که به یک فرد حرفه ای اعتماد نکنید، دچار اشتباه نشوید ، زیرا او خالق خاطرات روز شما خواهد بود. برای این کار، ۱۰ درصد از کل بودجه باید به این متخصصان اختصاص یابد که کار هنری آنها برای یک عروسی عالی لازم است.

انتخاب فردی که تجربه داشته باشد و با شما هماهنگ باشد، یک نقطه شروع عالی برای انتخاب بهترین عکاس عروسی برای شماست. در مورد هزینه ها، هر عکاس بر اساس خدمات یا بسته های ارائه شده، تعداد همکاران در تیم و سایر عوامل قیمت متفاوتی خواهد داشت. در نظر بگیرید که میانگین هزینه ها از ۵/۶ میلیون تا ۲۰ میلیون  شروع می شود .

۴- هزینه لباس عروس

البته لباس عروس را فراموش نکنیم !  همه چیز به خواسته شما و اولویت های شما در مورد لباس رویاهای شما بستگی دارد (زیرا همیشه چیزی وجود دارد که عروس به آن اهمیت بیشتری می دهد) اما مهمتر از همه به کیفیت و جدیت تامین کننده انتخابی بستگی دارد.

هزینه اجاره لباس عروس بستگی به نوع پارچه و جنس لباس عروس دارد که هزینه اجاره لباس عروس به حداقل ۲ میلیون میرسد

باغ تالار مجلل پرنسس

باغ تالار مجلل پرنسس یکی از زیباترین و مدرن ترین باغ تالارهای شیراز است که کلیه خدمات و تشریفات عروسی آن را مجموعه خدمات مجالس ملل به عهده دارد.

این باغ عروسی با محیطی وسیع و سرسبز و فضاسازی شده با همکاری مشاورین مطرح، یکی از بهترین باغ های شیراز به شمار می آید.

در باغ تالار مجلل پرنسس می توانیم میزبانی کلیه مراسمات و جشن های عقد و عروسی شما با ظرفیت پذیرایی حداکثر 700 نفر با بهترین و مدرن‌ترین شرایط باشیم.

محوطه وسیع، زیبا و فضاسازی شده باغ تالار پرنسس با آلاچیق و حوض و آبنما با جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات روز دیزاین شده و باعث زیبایی بیشتر این باغ شده است.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، ابتدای جاده صدرا ، خیابان آپادانا 7 ، باغ مجلل پرنسس

موبایل : 09179130177

موبایل : 09363798857